Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Váček pod korunkou stoličky - Keramické korunky a můstky - Diskuze

Váček pod korunkou stoličky

Váček pod korunkou stoličky

Marie H.  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, před vytržením zubu moudrosti mi zubní lékař udělal rentgen zubů a zjistil že mám pod korunkou vedlejší stoličky váček a kanálky jsou již bez výplně.Stolička již nemá nerv a nic mne nebolí. Lékař říká že je to časovaná bomba. Zub je prý silný a bylo by škoda o něj přijít.Navrhuje navrtat korunku, odstranit váček, přeléčit a znovu vyplnit kanálky a překrýt novou korunkou. Předběžná cena 10 000,- Kč. Pojišťovna jim prý tento zákrok neuhradí. Nevím jak postupovat,jestli je váček na mrtvém zubu opravdu nebezpečný a jak dlouho zub po rekonstrukci asi vydrží. Také mne překvapuje že když je to tak nutné pojišťovna Předem díky za odpověď !

Marie
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, váček není nic jiného než zánět a ten samozřejmě může dále postupovat a zhoršovat se, čili je třeba jej ošetřit. Osobně jsem raději, pokud pacienti mají zuby vlastní a chápu vašeho stomatologa i postup který volí. Vytržení zubu musí být až ta nejposlednější varianta. To, že pojišťovna zákrok nehradí není až tak překvapující, neboť lepší péči si ve stomatologii musíte vždy hradit, to se již stalo určitým standardem.

S pozdravem Dr. Alex Bilous

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - tel.: XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
Marie H.  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

děkuji za informaci !

S pozdravem Marie
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Pokud by šlo o peníze, jednoduchou endodoncii ( to je to , co potřebujete) může lékař zhotovit na náklady zdravotní pojišťovny, ale možná je postup s pomocí mikroskopu (celkově dražší) tady potřebný. Váčky je správné odstraňovat pro bezpečí zubu i celkového zdravotního stavu. Mnoho lidí s nimi žije desetiletí, ale to Vám neumí nikdo zaručit.
Marie H.  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď !

S pozdravem Marie

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí