Výměna metalokeramických korunek za keramické

Výměna metalokeramických korunek za keramické

Květka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
mám 18 let metalokeramické korunky na horních i dolních jedničkách a dvojkách.
Měla jsem své zdravé ale křivé zuby. Nechala jsem si tedy aplikovat metalokeramiku (rovnátka tehdy pro dospělé nějak nebyly). S přibývajícím věkem je rozdíl barevnosti vlastních zubů a korunek čím dál větší.
Dotaz: lze a je vhodné nahradit metalokeramiku keramikou? V kladném případě jaká by orientačně byla finanční náročnost výměny zmíněných 8 zubů?
Děkuji za radu.
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes
Zuby by byly nádherné ale od 50000 Kč by se cena moc neodkulila.Ve frontálním úseku je vždy metalokeramika méně vhodná. Rozhodně je indikována spíše keramika. Ale zkuste jiná pracoviště,my jsme v Opavě!!!! tedy poměrně daleko i když máme pacienty z celé ČR
tak spoje jižní Čechy sever-Moravy pokud vím ,jsou nejproblematičtější. Zdravím a přeji hodně štěstí MUDr.Jitka Scheeová Zubní laser s.r.o
MDDr., Mgr. Martin Janega  |  Premium member  |  Stomatologie  |  České Budějovice, Prachatice
  • 12 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
je třeba udělat vyšetření, rtg snímky, stanovit léčebný plán. Je docela dost dobře možné,že zuby pod korunkami budou zkažené, že pahýly zubů budou nepoužitelné atd.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí