Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Paradentóza a rovnátka - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Paradentóza a rovnátka

Paradentóza a rovnátka

biolha  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,mám paradentozu, lecenou, pod kontrolou doktorky,dentalni hygienistky.... Zuby v dolní čelisti mám křivé,špatné se mi čistí,je videt úbytek kosti, dentalni hygienistka mi doporučila návštěvu ortodontisty,který mi doporučil vytržení zuby a nasazení fixních rovnatek. Jaky je vas názor na vylepšení mého stavu paradentozy (to je hlavni duvod,proc bych to podstoupila), nemůže to byt horší,ze se mi treba zuby úplně rozjedou po sundání rovnatek?Děkuji za odpověď.Jana B.
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes
Pokud máte parodontózu ,pak ortodontická léčba je zcela nevhodná. Nejprve je nutno vyléčit parodontózu a tu Vám hygienistka nevyléčí ale měla by zahájit 1.etapu léčby. Měla by špičkově -pokud možno s lupovými brýlemi odstranit zubní kámen ,naučit Vás hygieně pomocí singl kartáčku a Vaší vlastní sliny a mezizubních kartáčků a to naučit Vás to tak,abyste již nikdy více její zásahy nepotřebovala.Teprve poté nastoupí lékař k léčbě Vaší parodontózy a to pomocí Erbiového laseru,což je v současné době jediná metoda,vedoucí k regeneraci-tedy obnově úbytku parodontózou postižené kosti.Jedině tímto způsobem lze dosáhnout zpevnění postižených zubů natolik ,že lze po nejdříve 2-3 letech opakované aplikace Laserové léčby uvažovat o ortodontické terapii. Ale to musí zvážit a doporučit lékař ,nejlépe ten ,co laserovou terapii bude provádět. Těchto pracovišť ovšem není v republice mnoho a léčba není levná. Nehradí ji pojišťovna. Ale podotýkám najít si špičkovou hygienistku s lupou a do konce života dodržovat hygienu,kterou jsem nastínila.Neboť parodontóza se mimo jiné podílí na mnoha závažných celkových onemocnění jako jsou Infarkty,mozkové příhody ,významně zhoršuje diabetes atd. Takže nejde jen o Vaše zuby ale o celkový Váš zdravotní stav. Hodně štěstí a žádné ztráty zubů Vám přeje MUDr.Scheeová Jitka

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí