Tkáňová regenerace - paradentoza

Tkáňová regenerace - paradentoza

cizinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, léčím se s paradentózou již několik let. Vše je v pořádku pod kontrolou lékaře. Trápí mě ale estetické stránka. V mezizubních prostorech u předních horních zubů mám velké díry (štěrbiny) způsobené ústupem dásní. Jakým způsoben je možné tuto záležitost řešit? Př. pomocí tkáňové regenerace či pomocí štěpů z patra v ústní dutině? Je tato záležitost finančně náročná? Můj paradentolog nechce o této záležitosti hovořit.
Děkuji za Vaši odpověď.
Marie
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Možnost řešení esteticky nevyhovujících mezer mezi zuby operací přichází v úvahu pouze pokud je dostatečné množství vlastní kosti. Dlouhodobě probíhajícím zánětem kosti a závěsného aparátu zubu neboli parodontitidou dochází k poklesu kosti i dásně a tedy ke vzniku černých trojúhelníků mezi zuby. Tento problém lze tedy řešit pouze tzv. gingivální epitézou, což je z otisku zhotovená silikonová náhrada dásně, kterou si pacient nasazuje na zuby. Vaše situace se samozřejmě lépe zhodnotí z klinického a rentgenologického vyšetření, které je možné absolvovat zde na klinice.
S pozdravem,
Dental Office H33
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Pro zhodnocení Vašeho stavu by samozřejmě bylo dobré vše posoudit při vyšetření, ale podle toho, co píšete, se zřejmě jedná o atrofii parodontu, tedy ústup měkkých a tvrdých tkání. To se projevuje obnažením krčků zubů a v horším případě i ústupem mezizubních papil, což je asi Váš případ. Obnažené krčky lze v některých případech krýt tzv. pojivovým štěpem, odebraným z patra, ale chybějící mezizubní papily zatím bohužel nahradit neumíme.
S pozdravem, Erpet Medical Centrum

Související recenze a zkušenosti

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí