Retenční fáze rovnání zubů

Retenční fáze rovnání zubů

zanetar  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,

mám dotaz ohledně retenční fáze rovnání zubů. Po sundání lingválních rovnátek z horního patra mi byl nasazen retenční drát, který upadl po dvou dnech od nalepení. Retenční desku jsem nedostala. Mezi zuby se utvořily nevzhledné mezery, patro bolí. Lékař se mnou odmítá komunikovat, nemám tedy žádné informace a nevím, co mám dělat. Je ochoten mě přijmout za dva týdny od vypadnutí retenčního drátu, což se mi zdá prapodivné. Bude nutné znovu nasadit fixní rovnátka? Jak se tyto situace řeší? Nemám vyhledat jiného ortodontistu? Na výsledku jsem aktivně pracovala dva roky a nerada bych se dostala zpět na začátek.

Díky.
MUDr. Ondřej Suchý  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Celosvětově se za nejúčinnější způsob udržování zubů v nové pozici po rovnátkach považuje kombinace fixního retaineru a snímacího rovnátka na noc (deska nebo tvrdá folie). Ani jedno zvlášť nefunguje dobře. Pokud nyní nemáte ani drátek ani rovnátka na noc, tak je 100% jisté, že se zuby zkřiví. My dáváme obojí a když se něco poškodí, tak se snažíme o opravu co nejdřív. Doporučuji buď se domluvit s Vaším lékařem nebo kontaktovat jiného, ale odpovědnost má za svůj výrobek ten, kdo ho vytvořil. MUDr. Ondřej Suchý
PRusicova  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,na jedné diskuzi jsem si přečetla vaši odpověď,ohledně fixního retaineru.Chtěla jsem se zeptat,fixní retainer na spodní čelisti jsem měla od roku 2014 a nyní mi upadl,ale zustalo mi tam lepidlo a tak jsem se domluvila se svým zubařem,že mi to tam zabrousi.Jelikož,ale jsem pravé teď těhotná a mám těsně před porodem,tak se obávám aby se mi ty spodní zuby neskřivily.Už před rokem se mi skřivila horní čelist(,kde jsem ale fixni retainer neměla)a to hned ty dva zuby v prostřed přes sebe,ale můžou za to moudraky,no a už jsem byla objednaná na rovnatka,ale jelikož jsem otěhotněla,tak jsme se domluvily až po porodu,tak se chci zeptat jestli by se mi do půl roku nemohly skřivit,pac dole mam taky moudraky,děkuji za odpověd

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí