Alergie na horní zubní protézu

Alergie na horní zubní protézu

lu-2  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, předesílám, že problém se týká manželky, nesvedla by formulaci problému. Jedná se o možnou alergickou reakci na celkovou horní zubní protézu. Jen ve zkratce. Po zhotovení a nasazení celkové horní zub. protézy nastala zvláštní reakce v ústní dutině (zduření a citlivost dásní) postupující do krku, se zvláštním pálením na prsou. K reakci dochází cca po 4 - 5 hodinách, vymizení příznaků až po několika dnech s pomocí protialergických léků. Její první protéza měla jinou barvu materiálu (jakoby obyčejnější). Její ošetřující zub. lékař krčí rameny, snad prý pomůže zubní klinika v Brně. Manželka by těžko zvládala cestování na kliniku, potřebujem, prosíme, o vyjádření je-li možná alergická reakce na některou složku zub. pryskyřice. Jen mimochodem, podobný problém jí udělala oční mast obsahující hydro-cortizon, která obsahuje lanolin a lékařskou vazelínu. Velice děkujeme za názor, za radu. Crhovi
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, záleží na tom, z jakého materiálu je náhrada vyrobena. Nicméně jsou popsány případy, kdy se projevila alergie na protézy. Látky které mohou způsobovat takovouto alergii může být například akryl případně monomer, který se k výrobě směsi používá.

S pozdravem MUDr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - tel.: XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

radek7777 24.5.2022
Spokojený/á

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vynikající profesionální práci celé ordinace MUDr. Zdenka Kotka včetně sestřiček v Kobylí nedaleko Brna. S takovým vzorovým přístupem celého týmu jsem se ještě nesetkal. Všem můžu za ... Více 

Emelin 19.6.2020
Spokojený/á

Děkuji panu doktoru Kotekovi z Kobylí na Morave , za perfektně odvedenou práci.Pana doktora jsem si našla na základě kladných referencí od spokojených pacientů.Už po první konzultaci jsem věděla,že jsem si zvolila toho n... Více 

Doktor ve Vašem okolí