Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Oprava poškozené skloviny po fixních rovnátkách - Rovnátka - Diskuze

Oprava poškozené skloviny po fixních rovnátkách

Oprava poškozené skloviny po fixních rovnátkách

ala  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dcera měla fixní rovnátka. Na předních zubech jí však lepidlo od zámků zanechalo škaredé fleky a i narušenou sklovinu. Stomatolog nám navrhl zákrok kdy by zuby zepředu zabrousil a opravil. Prý jde o kosmetický zákrok, který pojišťovny hradí pouze dětem do 18 let. Pak to vyjde na 3-5 tisíc. Bojím se takového razantního zákroku do skloviny, která bude pak oslabena , bojím se, že zuby budou citlivé na chlad , horko případně i jinak. Byla jsem ujišťována lékařem, že to není nic strašného, přesto bych ráda znala názor některých dalších lékařů , případně rodičů, jejichž děti něco takového podstoupily. Děkuji Alča
sallomena  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Já jsem měla také fixy a urcite mi zubarka to lepidlo zabrousila a je to asi 6 let a mám zuby v pořádku, ale předpokládám, že jsem to neměla tak ošklivé jak popisujete vy. Myslím, že je pak důležité po tom, pokud se rozhodnete zákrok podstoupit, promluvit dceři do duše ať opravdu zuby pořádně čistí, měkkým kartáčkem, jednosvazkovým, mezizubním a taky koupit nějakou lepší pastu na ochranu skloviny (Pronamel).
Ladislava  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dcera má úplně stejný problém, když jí p.doktorka sundala fix rovnátka, broušená jí zbytky lepidla od zámečku. Dcera jí upozornila že jí to už bolí, lékařka jí řekla že to nic není, měla pouze fleky na zubech ake poměrně rychle se to zhoršilo, má poškozenou sklovinu,hrůza, nevím na koho se obrátit, aby jí pomohl.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí