Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Implantace šestky dole - Zubní implantáty - Diskuze

Implantace šestky dole

Implantace šestky dole

volnaa  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, mám několik otázek k implantaci šestky dole.
1/ je třeba mít před implantací všechny ostatní zuby ošetřené? /mrtvý zub - zatím nevyplněné kanálky v horní čelisti - může to být případná komplikace?/
2/pokud se cca od 6 dne tvoří neustále váčky v místě rány je to známka počínajícího zánětu /již řadu týdnů/? Je třeba nasadit ATB?
3/ pokud je třeba kost ve spodní části čelisti doplnit dělá se to vlastní kostí nebo kostí z banky a kolik takový zákrok stojí - přibližně v řádu tisíců
MUDr. Richard Benko  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Liberec
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
1) ano, před jakýmkoli chirurgickým zákrokem musí být zuby i měkké tkáně ošetřené (bez kazů, zánětu dásní, zubního kamene). Případný zánět může způsobit komplikaci.
2) Pokud máte váčky, je to známka zánětu (a ne začínajícího). Je důležité odstranit příčinu (zalomený kořen, cizí těleso, nevyčištěné ložisko atd), antibiotika v případě kvalitního oštření nebudou potřebné.
3) Pokud je potřebné doplnění kosti, použitý materiál i cena zákroku závisí na velikosti defektu, je to velice individuální.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí