Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kam pro keramický zubní implantát? - Zubní implantáty - Diskuze

Kam pro keramický zubní implantát?

Kam pro keramický zubní implantát?

AQA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den,
bylo mi doporučeno vytržení zubu, kdy po zavedení výplně do kořenu zubu dochází k dráždění a zánětu dásní, kdy tímto zánět má docházet k měknutí a úbytku kosti. Po delší době by,dle sdělení lékaře, došlo k úbytku kosti a kost by se musela dosypávat. Po vytržení zubu si chci nechat dát implantát. Jedná se o 6 v levé dolní čelisti.
Chtěla bych se zeptat, zda je zde vhodný keramický implantát a jaké značky. V případě, že by ji ošetřující lékař neměl nebo takový implantát nezaváděl, kde se tento zákrok s keramickým implantátem provádí.
Děkuji za odpověď. Alena Klapková

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Zkuste si zub nechat zachránit- vlastní je vlastní...Zavádění keramického implantátu má smysl pro paciety alergické na kovy, jinak je méně mechanicky odolný. Samozřejmě je zavádíme, jako i kovové. Osobně bych dal přednost kovovému, pokud nemáte alergii.
AQA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 6 Likes
6.2.2016. Dobrý den, děkuji za odpověď. Byla bych hrozně ráda, kdyby šlo můj zub zachránit. Je možné se k Vám objednat na konzultaci a případný zákrok na záchranu zubu?
Děkuji. Alena Klapková, Bruntál

Reakce na AQA

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Osobně zuby moc nezachraňuji, neboť jsem spíše chirurg, ale asi nám pošlete svůj rentgen mailem, to zjistíme mnohé, než pojedete až z Bruntálu a pak se na Vás může podívat pan primář a jeho tým. Kontaktní e-mail je na něj bartak zavináč XXXXXXXXXXXX a odkažte se na mně.
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, pokuste se zachránit vlastní zub. Pod operačním mikroskopem lze kořenovou výplň opravit. Extrakce a implantace je poslední možností. Doporučuji ověřené titanové implantáty. Keramické jsou možná hudbou budoucnosti...

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí