Kontraindikace implantátů  

Anonym
Anonym Anonym
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Jaké jsou kontraindikace použití zubních implantátů?

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
MUDr. Zdenek Kotek
MUDr. Zdenek Kotek MUDr. Zdenek Kotek
Premium member
Stomatochirurgie | více Stomatologie
Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
Počet příspěvků: 32  ( 2)

Jedinou známou kontraindikací použití zubních implantátů je alergie na titan.

Díky!  (0)
   Reagovat   
MUDr. Dalibor Badal
MUDr. Dalibor Badal MUDr. Dalibor Badal
Basic member
Stomatologie
Brno
Počet příspěvků: 52  ( 2)

Nedostatek kosti pro zavedení a potom celkové zdravotní, které mohou být absolutní nebo relativní (např. cukrovka, kouření apod.)

Díky!  (0)
   Reagovat   
ATA 456
ATA 456 ATA 456
návštěvník
Karlovarský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den - ještě sice cukrovku nemám, ale máme ji v rodině a zřejmě ji dostanu.( spíše mám před cukrovkové stadium) CO to znamená pro zubní implantáty pro horní čelist - ( mám můstek a paradentozní zuby věk 57)

Děkuji

Herotová

Díky!  (0)
   Reagovat   
ATA 456
ATA 456 ATA 456
návštěvník
Karlovarský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na ATA 456

Dobrý den - jaké riziko představuje cukrovka pro zubní implantáty ? Mám 57 let, cukrovku v rodině, paradentozní zuby a asi mne v brzké době čeká zubní protéza na horní čelisti. Uvažujimo implantátech

děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
MUDr. Pavel Vlnař
MUDr. Pavel Vlnař MUDr. Pavel Vlnař
Premium member
Stomatochirurgie | více Stomatologie
Plzeň
Počet příspěvků: 31  ( 2)

Vhodným kandidátem pro zavedení zubních implantátů opravdu není každý. Existují doporučení, kdy je vhodné se implantaci vyhnout, nebo kdy je v rámci výkonu nutné počítat s rizikem. Tato doporučení vydávají odborné společnosti, nebo jsou přijaty jako výsledek dlouhodobého zkoumání.
Mezi nejčastější kontraindikace k implantaci se řadí celková onemocnění, která nějakým způsobem ovlivňují imunitu a kostní metabolismus. Rizikovým faktorem je užívání medikamentů určitých lékových skupin např. kortikoidů nebo bisfosfonátů. Rizikovými pacienty jsou nesprávně léčení diabetici nebo kuřáci cigaret. U tzv. relativních kontraindikací je míra rizika posouzena lékařem, který bude zákrok provádět. Dlužno dodat, že nejčastější kontraindikací k implantaci je předpoklad nevhodné následné péče o implantáty po zákroku a zanedbání péče následné. Zubní implantáty jsou poslední možností fixní náhrady zubů, proto úroveň ústní hygieny hraje ústřední roli.
S pozdravem, MUDr. Pavel Vlnař

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Zubní implantáty
Poraďte se s odborníkem v oboru Zubní implantáty

MDDr., Mgr. Martin Janega

Stomatologie

Zeptejte se lékaře
Položte dotaz v online poradně