Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kontraindikace implantátů - Zubní implantáty - Diskuze

Kontraindikace implantátů

Kontraindikace implantátů

Anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Jaké jsou kontraindikace použití zubních implantátů?
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Jedinou známou kontraindikací použití zubních implantátů je alergie na titan.
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Nedostatek kosti pro zavedení a potom celkové zdravotní, které mohou být absolutní nebo relativní (např. cukrovka, kouření apod.)
ATA 456  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den - ještě sice cukrovku nemám, ale máme ji v rodině a zřejmě ji dostanu.( spíše mám před cukrovkové stadium) CO to znamená pro zubní implantáty pro horní čelist - ( mám můstek a paradentozní zuby věk 57)


Děkuji

Herotová

ATA 456  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den - jaké riziko představuje cukrovka pro zubní implantáty ? Mám 57 let, cukrovku v rodině, paradentozní zuby a asi mne v brzké době čeká zubní protéza na horní čelisti. Uvažujimo implantátech

děkuji

MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Vhodným kandidátem pro zavedení zubních implantátů opravdu není každý. Existují doporučení, kdy je vhodné se implantaci vyhnout, nebo kdy je v rámci výkonu nutné počítat s rizikem. Tato doporučení vydávají odborné společnosti, nebo jsou přijaty jako výsledek dlouhodobého zkoumání.
Mezi nejčastější kontraindikace k implantaci se řadí celková onemocnění, která nějakým způsobem ovlivňují imunitu a kostní metabolismus. Rizikovým faktorem je užívání medikamentů určitých lékových skupin např. kortikoidů nebo bisfosfonátů. Rizikovými pacienty jsou nesprávně léčení diabetici nebo kuřáci cigaret. U tzv. relativních kontraindikací je míra rizika posouzena lékařem, který bude zákrok provádět. Dlužno dodat, že nejčastější kontraindikací k implantaci je předpoklad nevhodné následné péče o implantáty po zákroku a zanedbání péče následné. Zubní implantáty jsou poslední možností fixní náhrady zubů, proto úroveň ústní hygieny hraje ústřední roli.
S pozdravem, MUDr. Pavel Vlnař

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí