Kontraindikace implantátů

Anonym návštěvník

Kontraindikace implantátů

Anonym  |  Praha
 |  Praha
Jaké jsou kontraindikace použití zubních implantátů?
Odborníci v okolí
MUDr. Zdenek Kotek Premium member
  • 32 odpovědí
  • 2 Likes
MUDr. Zdenek Kotek  |  Stomatologie, Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 32 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Stomatologie, Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
Jedinou známou kontraindikací použití zubních implantátů je alergie na titan.
  • 52 odpovědí
  • 2 Likes
MUDr. Dalibor Badal  |  Stomatologie, Brno
  • 52 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Stomatologie, Brno
Nedostatek kosti pro zavedení a potom celkové zdravotní, které mohou být absolutní nebo relativní (např. cukrovka, kouření apod.)
ATA 456 návštěvník
  • 2 odpovědí
ATA 456  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Karlovarský kraj
Dobrý den - ještě sice cukrovku nemám, ale máme ji v rodině a zřejmě ji dostanu.( spíše mám před cukrovkové stadium) CO to znamená pro zubní implantáty pro horní čelist - ( mám můstek a paradentozní zuby věk 57)

Děkuji

Herotová

ATA 456 návštěvník
  • 2 odpovědí

Reakce na ATA 456

ATA 456  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Karlovarský kraj
Dobrý den - jaké riziko představuje cukrovka pro zubní implantáty ? Mám 57 let, cukrovku v rodině, paradentozní zuby a asi mne v brzké době čeká zubní protéza na horní čelisti. Uvažujimo implantátech

děkuji

MUDr. Pavel Vlnař Premium member
  • 36 odpovědí
  • 3 Likes
MUDr. Pavel Vlnař  |  Stomatologie, Plzeň
  • 36 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Stomatologie, Plzeň
Vhodným kandidátem pro zavedení zubních implantátů opravdu není každý. Existují doporučení, kdy je vhodné se implantaci vyhnout, nebo kdy je v rámci výkonu nutné počítat s rizikem. Tato doporučení vydávají odborné společnosti, nebo jsou přijaty jako výsledek dlouhodobého zkoumání.
Mezi nejčastější kontraindikace k implantaci se řadí celková onemocnění, která nějakým způsobem ovlivňují imunitu a kostní metabolismus. Rizikovým faktorem je užívání medikamentů určitých lékových skupin např. kortikoidů nebo bisfosfonátů. Rizikovými pacienty jsou nesprávně léčení diabetici nebo kuřáci cigaret. U tzv. relativních kontraindikací je míra rizika posouzena lékařem, který bude zákrok provádět. Dlužno dodat, že nejčastější kontraindikací k implantaci je předpoklad nevhodné následné péče o implantáty po zákroku a zanedbání péče následné. Zubní implantáty jsou poslední možností fixní náhrady zubů, proto úroveň ústní hygieny hraje ústřední roli.
S pozdravem, MUDr. Pavel Vlnař
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Zubní implantáty

Poraďte se s odborníkem v oboru Zubní implantáty