Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Oprava předních zubů - Zubní implantáty - Diskuze

Oprava předních zubů

Oprava předních zubů

pippa  |  návštěvník
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na možnosti estetické opravy předních zubů v horní čelisti.Mé zuby jsou jako(králičí)přední dva zuby jsou dost větší než ostatní.Vzhledem k mému zaměstnání potřebuji rychlé řešení bez nošení rovnátek na několik let.Napadlo mě tedy vyměnit zuby za implantáty.Děkuji za Vaše názory a rady.
MUDr. Rostislav MUDr. Majer Rostislav  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 15 odpovědí
Dobrý den,
estetická oprava předních zubů, pokud jsou zdravé, nemusí být nutně spojena s implantací. To by totiž znamenalo ty zdravé zuby vytrhat a zavést místo nich titanové šrouby (implantáty) a na ně potom dát keramické korunky.
Tohle řešení je ve Vašem případě to nejinvazivnější, co jste mohla vybrat. Navíc bude i cenově nejnákladnější. Cena implantátů + cena keramických korunek + cena za vytrhání zubů.
Jiným způsobem řešení jsou keramické fasety a korunky.
Znamená to, že se Vaše zuby nabrousí a přímo na ně se dá protetická práce. Jestli budou stačit jen fasety (nejméně invazivní řešení), nebo se dají rovnou korunky, nebo se to namíchá dle potřeby, tak o tom by měl rozhodnout lékař po konzultaci s Vámi.
Ale rozhodně bych nevolila implantaci. Ta je nejefektivnější v případě, že Vám zub zcela chybí, nebo je natolik poškozený, že se vytrhne a okamžitě se zaimplantuje. U zdravých zubů je to naprosto zbytečné!
Zubní laboranti jsou mnohdy opravdu šikovní a vykouzlí Vám keramické zuby, které nejenom že nerozpoznáte od Vašich vlastních zubů, ale které budou splňovat Vaše nároky na estetiku a ještě budou funkční. Jen pozor na výběr barvy. Je potřeba si rozmyslet, zda budete do budoucna uvažovat o bělení zubů - a potom vybrat světlejší odstín keramiky, nebo jestli o ničem takovém neuvažujete a barva se má přizpůsobit tomu, jak vypadají Vaše zuby nyní.
Shrnutí: Implantaci nedoporučuji, protetiku (korunky a fasety) všema deseti. ;-)
Přeji hezký den.
Jana, Grand Dental Clinic
Jana  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám stejný problém a uvažuji a výše zmíněném protetiku (korunky a fasety). Ráda bych se zeptala na přibližnou cenu (horní zuby 6-8 ks) a na jaké pracoviště se obrátit. Jsem z Jižních Čech.
Děkuji, Jana Voříšková

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí