Průběh zákroku

Průběh zákroku

Anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Jak probíhá zavádění zubního implantátu?
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Po provedené hluboké anestezii se jemně odkryje měkká tkáň, a přesnými nástroji se vytvoří drobná preparace za účelem uchycení implantátu. Implantologovi slouží moderní a dokonalé nástroje, které prošly za desítky let dynamickým vývojem. Přesnost preparace umožní kalibrovanému implantátu přesné usazení v dané lokalitě. Místo se po té dokonale sešije do původního stavu. Proto také následné hojení je snazší než třeba po extrakci zubu.
STOMAT  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Souhlasím s Dr. Kotkem, jenom doplňuji, že při RTG prokazatelném dostatku kvalitní kosti se měkká tkáň odklápí zcela nepatrně. Zákrok je nebolestivý a relativně krátký.
MUDr. Ciboch. XXXXXXXXXXXXXX
Markví  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Mám mrtvý kořen u 5 nahoře a místo korunky bych chtěla implantát. Na jednom pracovišti mi řekli, že ihned po vytržení kořeny doplní kostní hmotu a pak se vše nechá před implantací zahojit. Na druhém pracovišti mi radí nejprve vytrhnout kořen a teprve po zahojení případně doplnit kostní hmotu a implantovat. Jak se tedy má laik rozhodnout, když postupy jsou tak rozdílné?
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Nejprve se pacient zarouškuje, aby se pracovalo ve sterilním prostředí. Aplikuje se lokální anestezie a po dokonalém znecitlivění se přistoupí k zavedení implantátu, které zahrnuje odkrytí kosti, vybroušení lože pro implantát, zavedení implantátu a zašití rány.
LittleBigVictim  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den chybí mi 2 pravo nahoře. Chtěl jsem se optat jak se postupuje při tomto zákroku. Obracím se sem z důvodu odbylého vysvětlení od zubaře/ky.
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Zavádění zubního implantátu spadá do kategorie dento-alveolární chirurgie. Zákrok je prováděn ambulantně na stomatologickém křesle v maximálně možném aseptickém – čistém prostředí a pracovních podmínkách. Zákrok je zpravidla prováděn u ležícího pacienta, který má hlavu zakrytou operační rouškou. Před výkonem si pacient vyplachuje dutinu ústní desinfekčním prostředkem. Zákrok je zahájen aplikací lokální anestezie (infiltrační, svodné, kombinace), která příslušnou oblast znecitliví a umožní tak bezbolestné a plynulé provedení implantace. Následně je oblast chirurgicky zpřístupněna odklopením měkkých tkání, které kryjí kost čelisti v příslušném místě a je zahájena preparační část, která je prováděna sterilními rotačními chirurgickými nástroji. Sadou speciálních kostních fréz dochází k vytvoření lůžka v kosti, kam bude implantát zašroubován. Do implantátu je následně zašroubován krycí šroubek nebo vhojovací váleček. V závislosti na typu výkonu a rozhodnutí lékaře, ale vždy po souhlasu pacienta, je možné tento výkon rozšířit o další chirurgické zákroky – augmentaci, sinus lift nebo plastickou úpravu měkkých tkání.
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Před samotným zákrokem je aplikována místní znecitlivující injekce. Dále operatér odhalí oblast implantace odklopením dásně. Do předem vybraného místa v čelistní kosti vyvrtá štolu, do které poté zašroubuje vlastní implantát. Do něj poté zašroubuje tzv. vhojovací váleček, který dle primární stability implantátu nechá odkrytý nebo jej překryje dásní. Poté dáseň zašije. Znecitlivění po zákroku působí ještě pár hodin. Stehy se za dva týdny vyndávají.
Dental Office H33
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Po aplikaci anestezie chirurg tzv. odklápí dáseň v místě implantace, tak aby obnažil kost. Za pomocí speciálních implantologických nástrojů se vytvoří lůžko pro implantát. Do něj je následně zaveden implantát v odpovídající dálce a šířce. Velikost implantátu lékař určuje již před zákrokem podle měření na rentgenovém snímku. Poté se několika drobnými stehy stáhne dáseň zpět.
Zákrok netrvá déle nežli hodinu a je prováděn velmi šetrně, proto je hojení rychlé, bezproblémové a minimálně bolestivé.
S pozdravem, Erpet Medical Centrum

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí