Uvolněný zubní implantát

Uvolněný zubní implantát

Petule  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, ráda bych se zeptala: mám již 15 let implantát, který se mi začal kývat. Jak mi sdělil můj dr., je to způsobeno lokálním zánětem, který zavinil úbytek kosti v okolí implantátu. Bohužel nepomohla alternativní léčba atb. Nyní mi doporučil odkrýt implantát, vyčistit jej, doplnit okolí implantátu umělou kostí a čekat, zda se ujme. Můžu znát vaše profesní zkušenosti s úspěšnou léčbou uvolněného implantátu?
Děkuji mnohokrát
P
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Pokud se implantât kýve, musí se na 100% vyndat. Kost dostavět a můžete dát nový. S větším rizikem- vyndat, dát nový a kolem něj dostavět kost. Dostavovat kost kolem implantátu, který se hýbe má šanci blízkou nule...
Gaba  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, pred mesicem mi byl dan zubni inplantat. Zub se mi zacal nyni kyvat, je to zpusobeno take ubytkem kosti, pripadne zanetem? Nebo jde o nekvalitne provedenou praci. Dekuji
MUDr. Anastasia Polunina  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, doplnění neboli augumentace kosti je výborným řešením pro to, jak zasadit implantát i do čelisti s velmi řídkou kostí, a to dokonce i do čelisti paradontické (při správném léčení, samozřejmě). Doporučovala bych Vám ovšem nejprve kost doplnit a teprve potom zavést implantát. Doplnění kosti již za přítomnosti implantátu v čelisti je velmi nejisté.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí