Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Životnost implantátů - Zubní implantáty - Diskuze

Životnost implantátů

Životnost implantátů

Anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Jaká je životnost implantátů?
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Při dokonalé osteointegraci (srůst implantátu s kostí), dobře zvolené konstrukci – nesoucí korunky můstky můžou implantáty sloužit svému nositeli celý život. Záleží na údržbě, správné hygieně, nekuřáctví, pravidelných kontrolách ze strany implantologa.
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Ta je různá, uvádí se, že 5 let by mělo být funkčních 85 % implantátů a 10 let 80 % implantátů.
ester  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Moje zkušenost s implantáty je vynikající. Mám je v horní i dolní čelisti již 16 let a jsou krásné a sloužily k mé plné spokojenosti. Po rentgenu se zjistilo, že v kosti plně drží i teď, pouze se mi začal uvolňovat keramický můstek. Tak mě čeká uvolnění můstku a "opětovné zabetonování ". Pokud keramika nevydrží, tak si nechám vyrobit nový. Cena výkonu nebyla malá, pohybovala se před 16 lety kolem 180 000 Kč, ale stálo to za to. Doporučuji všem, jezdila jsem na občasnou kontrolu, někdy i po 8 letech, nebyl žádný problém. Protézy ve skleničce mě prostě děsily.
miramiral  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Implantáty jsou dobrá věc,ale nesmí Vás ošetřovat neodborníci,kteří Vám je zlomí.Potom máte strašný problémy.Jak se říká,vrána k vráně sedá.
Doufám,že vše dopadne dobře.
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Doba funkční spolehlivosti zubních implantátů je ovlivněna mnohými faktory. Nejdůležitější je racionální zavedení implantátu a jeho správné zatížení suprakonstrukcí – protetickou prací. Dalším z faktorů je správná péče o zubní náhradu, která je na implantát fixována. Pravidelné kontroly u zhotovitele a domácí - správně prováděná ústní hygiena, výrazně prodlužuje životnost práce, která je na implantáty fixována. Jinými slovy, funkce a stav implantátů je po odevzdání protetiky hlavně v rukou samotného pacienta. Záruku na práci zhotovenou na implantátech reflektuje občanský zákoník, nicméně práce fungují mnohem déle. Často dříve selže práce, která je na ně fixována, než implantát samotný. V případě, že dojde k primárnímu vhojení implantátu, tzv. oseointegraci a je dodržován protokol péče, je možné očekávat službu implantátu na desetiletí.
S pozdravem, MUDr. Pavel Vlnař
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Životnost implantátu závisí především na celkovém zdravotním stavu pacienta; rizikové je kouření, diabetes mellitus, neléčená parodontitida způsobená špatnou hygienou. Při dobré péči o implantát, tedy pravidelném opakování dentální hygieny 2x ročně a domácím čištění může implantát sloužit 15 i více let.
Dental Office H33
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Při správné zubní hygieně a pravidelných kontrolách u stomatologa může být životnost implantátu 15 a více let.
S pozdravem, Erpet Medical Centrum

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí