Zubní implantáty pro lidi 80+ ?

Dominika návštěvník

Zubní implantáty pro lidi 80+ ?

Dominika  |  Berlin (mit Stadtbezirke)
 |  Berlin (mit Stadtbezirke)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vhodné jsou zubní implantáty pro lidi starší 80 let? Jaká jsou případná rizika zákroku v tomto větu? Jiné možnosti zubní náhrady? Děkuji
  • 677 odpovědí
  • 341 Likes
  • 677 odpovědí
  • 341 Likes
Hezký den,
operuji i pacientky 90+, pakliže jsou celkově v slušném stavu- jsou schopni vyjít jedno poschodí bez přestávky atd, implantace není problém. Záleží i na počtu a zda je nutná augmentace. U nás máme i lůžka, kdyby pacient si chtěl po výonu odpočnout s anesteziologem, který dohlédne na bezpečnost.
Doc.Šmucler, Asklepion Praha
MUDr. Zdenek Kotek Premium member
  • 33 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.

MUDr. Zdenek Kotek  |  Stomatologie, Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 4 Likes
 |  Stomatologie, Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
Dobrý den,
z praxe můžu říci, že pro implantologii věk není limitující. Existují pacienti po 80-tém roce věku - s dobrou nabídkou kosti, celkově disciplinovaní,v dobré kondici. Na druhé straně ve 35-ti letech bez životosprávy velmi riskantní. Nedávno mi volala 90-ti letá pacientka, které jsem před 10-ti lety implantoval větší množství implantátů do obou bezzubých čelistí. Alveoly byly úzké,proto jsem tenkrát použil implantáty průměr 2,9 mm /Lasak/. Chlubila se, že kouše kedlubny ze své zahrádky, a ořechy.Chtěla nás pozdravit a oznámit,že zuby jsou v plné funkci.Měl jsem dvojnásobnou radost- že je paní dosud živá a optimistická, a že můstky fungují. Závěr - pokud je pacient interně v pořádku, spolupracující v orální hygieně - potřebuje fixní práce k dokonalému zpracování potravy - naléhavě, a je vhodný.
MUDr.Kotek Zdeněk, Zubní ambulance Kobylí
Doktor ve Vašem okolí