Dobrý den potřebuju poradit. Je mi 15 let a zuby mám ve strašném stavu. Jsou křivé, žluté a nedávno se mi odlomily 2 kousky ze zubů asi důsledkem kazu nebo nevím. O zubaře jsem byla naposled, když jsem byla menší a paní doktorka mi furt dávala rovnátka ale já jsem je nechtěla nosit tak od té doby jsem tam už nešla. Kdybych věděla, jaké problémy s těmi zuby budu mít dnes pečovala bych o zuby víc a rovnátka nosila třeba celý den. Strašně se za ty zuby stydím, už se ani nemůžu smát naplno, protože by to všichni viděli a takovou ostudu bych asi nepřežila. Rodiče v pondělí snad zavolaj svému zubaři jestli by mě nevzal ale jestli mě vezme (to doufám) tak se bojím, že mě z ordinace rovnou vyhodí, jak jsem se o ty zuby vůbec nestarala. Prosím poraďte mi, v jakém pořadí za sebou mám ty své zuby dát do pořádku. Děkuji předem za odpověď.
Prosím o radu
visitor
visitor
Mila Veroniko,v 15ti,se da jeste spousta zachranit,vse je otazka stavu zubu,i bez velkych investic.Nesmis to ale odkladat,protoze cas pracuje proti Tobe.Podivej se na webovou str.www.checkdent.com ,kde vse vidis i s videem(nejen rovnani,ale vse,co se zubu tyce).Az budes vedet,co Te ceka,navstiv 2-3 zubare,at Ti udelaji predbeznou cenu,ale hlavne reknou,jak dlouho vse potrva.Vim,neni to pozbuzujici,no za hrichy mladi musis platit.Drzim Ti palce,ale pro krasny usmev se musi neco obetovat!S pozdravem R.
Vážená slečno,
pořadí léčby Vám doporučí zubní lékař na kterého se obrátíte. Samozřejmě je důležité i Vaše přání a souhlas rodičů ohledně ortodontické léčby, tj.
zda si budete přát rovnání zubů. V tomto věku se bude jednat o fixní rovnátka, které se mohou nosit dle závažnosti defektu cca 1-2 roky.
Před odchodem na ortodontickou konzultaci by měl být Váš chrup již sanován (vyléčené kazy pomocí výplní) a měla by proběhnout i instruktáž dentální hygieny.
S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová
visitor
Tohle všechno bych určitě chtěla absolvovat, jen abych se zase mohla normálně smát. Ale všechno se v dnešní době platí a zvlášť odstranění zubního kazu, bělení atd je strašně drahé. Nevím, jestli by tolik peněz do mě rodiče investovali. Spíš asi ne.
Veroniko,
tato investice se zcela jistě vyplatí. Všechny varianty léčby a rozpočty zákroků s Vašimi rodiči rádi probereme, budou-li mít zájem.
S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart
AMERICAN DENTAL
Veroniko,
takových pacientů je kolem Vás hodně, jen to není na první pohled patrné. Nejtěžší je sebrat odvahu a zajít na prohlídku. Někdo se odhodlá až v 50 letech, což obvykle končí buď snímacími protézami (lidově "klapačky") nebo kompletní sadou drahých implantátů, někdo ve 30, což většinou spraví pár korunek a 1-2 extrakce. Z toho plyne, že u Vás stále ještě není příliš pozdě.
Sled výkonů by měl být asi následující: prohlídka včetně nutných RTG, korekce ústní hygieny a stavu dásní, oprava kazů a jejich komplikací, odeslání ke specialistovi na rovnátka. Vše lze pak zakončit nějakou formou estetického výkonu.
Hlavně však silně doporučuji déle neváhat!
S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart
AMERICAN DENTAL
visitor
Vážená slečno, v takovémto případě doporučuji samozřejmě nejprve vstupní vyšetření, včetně rtg snímků, které nám poskytne důležité informace o stavu Vašich zubů a na základě toho můžeme odhadnout prognosu a následné možnosti řešení Vašich problémů.
Nejdůležitějším krokem bude také zvládnout hygienu, proto by bylo vhodné navštívit také dentální hygienistku, která Vás naučí perfektní hygieně, včetně používání mezizubních kartáčků. Ta je nezbytná k dlouhodobé stabilizaci stavu zubů i dásní. Pokud bychom Vám všechny problematické zuby ošetřili, ale hygiena by byla nedostatečná, pak by docházelo stále k dalšímu kariesnímu postižení zubů a k dalším nutným zákrokům z naší strany. Po kompletní sanaci(tedy ošetření zubů), případně ortodontické terapii, zvládnutí hygieny, eventuálně bělení zubů se budete znovu ráda smát. Pokud by jste měla zájem můžete se objednat na naši klinice, kde Vám veškerou komplexní péči poskytneme a společně naplánujeme terapii, která by vedla ke chtěnému výsledku.
Tel.číslo:+420234716400
S pozdravem
MDDr.Eva Chládková
Asklepion
Zákrok
Kvalita našeho chrupu závisí na mnoha faktorech. Jeho poškození či ztráta je frustrujícím psychickým faktorem a značným společenským znevýhodněním. Moderní řešení tohoto problému přinášejí zubní implantáty. více »
VELKÁ SOUTĚŽ BABÍHO LÉTA "PERFEKTNÍ PRSA V PERFECT CLINIC"
Od 30.8. do 19.9.2010 můžete vyhrát all-inclusive operaci zvětšení prsou kvalitními silikonovými implantáty Natrelle na renomované klinice Perfect Clinic!
![]() |
Jazyková varianta




Tisknout
K oblíbeným 

