Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
Anežka Anežka
návštěvník IP: *.103.166.212
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké případné vady hrozí plodu při zjištění trikuspidální regurgitace. Z 1. trim.sc. vyšly hodnoty hCG 2,134a Papp-a 0,476. NB přítomna, CRL 73,5 (13+3 týden), NT 1,80, DV 1,05, srd.frekvence 164 ú/min.. Celkové riziko na T21 vyšlo 1:62. Podstoupila jsem CVS, výsledky na přítomnost T21 byly v pořádku. Bylo mi doporučeno kardio vyšetření ve 20. týdnu. Jaký může nastat vývoj v případě regurgitace, znamená to nějakou závažnou srdeční vadu plodu? Jaké bývají nejčastější diagnózy a prognózy plodu? Mám velké obavy, aby bylo těhotenství v pořádku. Děkuji mnohokrát, Anežka.

(0)
   Odpovědět   
MUDr. Veronika Frisová MUDr. Veronika Frisová
platinum member Premium member IP: *.85.237.117
Gynekologie a porodnictví
Praha
Počet příspěvků: 211

Dobrý den,
většina plodů s normální chromozomální výbavou (výsledek CVS) a trikuspidální regurgitací je nakonec naprosto zdravých. POuze ten nález zvyšuje riziko srdečních vad, a proto se srdíčko kontroluje detailně ve 20.-22. týdnu. Většina nálezů je nakonec normálních
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru