Tiskové prohlášení společnosti Lékařský dům Praha 7, a.s. k televizním reportážím TV NOVA, PRIMA, ČT1, ČT24 ze dne 9.9.2010

Publikováno: 13.9.2010. Aktualizováno: 13.9.2010
Tisková zpráva

Ve včerejších televizních zpravodajstvích TV NOVA, TV PRIMA, ČT1 a ČT24 byl medializován případ „zapomenutého“ vrtáku v noze klientky naší kliniky paní Fedorkové. Včerejšího dne proběhlo první soudní jednání ve věci, tohoto jednání se účastnili zástupci výše uvedených médií, kteří následně připravili reportáže do svých zpravodajských relací.

Naše společnost považuje za nutné vyjádřit se k některým skutečnostem:

  1. Ohrazujeme se proti tvrzení, že jsme klientce nabídli jako kompenzaci 750,- Kč, jak tvrdí právní zástupce žalobkyně a jak bylo zveřejněno ve zpravodajství.

  2. Dále je nutné konstatovat, že ve zprávách nebyla zveřejněna zásadní informace, že klientka po operaci nebyla nadále léčena na naší klinice a ani nás po operaci nekontaktovala, o jejích problémech jsme tudíž nebyli informováni a nemohli provést další léčbu. Žádost o odškodnění jsme od právního zástupce obdrželi až v lednu roku 2010, tedy více jak dva roky po operaci. Proto jsme ho požádali, aby nám poskytl zdravotní dokumentaci klientky a snímek RTG, neboť bez těchto podkladů jsme nebyli schopni se k celé záležitosti vyjádřit. Kopii RTG snímku nám právní zástupce poskytl až po podání žaloby, následně jsme se pokusili s právním zástupcem vše dořešit mimosoudní cestou, jeho prostřednictvím jsme klientce nabídli kompenzaci v částce 20.000,- Kč, což právní zástupce odmítl a slíbil medializaci celého případu.

Musíme zdůraznit, že ročně na naší klinice provedeme stovky ortopedických zákroků a žádný obdobný případ jsme doposud neřešili. Při žádné operaci nelze vyloučit komplikace, s ohledem na počty provedených ortopedických operací v našem zařízení můžeme konstatovat, že procento komplikací na naší klinice je hluboce pod celorepublikovým průměrem. Právě z důvodu vysoce odborné a kvalitní poskytované péče je naše zařízení stále vyhledávanější klienty z celé republiky i ze zahraničí.

Mrzí nás, že po operaci nastaly pro klientku nepříjemné komplikace, případné odpovědnosti se nezříkáme. S ohledem na vývoj případu však ponecháme rozhodnutí o případném odškodnění na rozhodnutí soudu.

V Praze dne 10.9.2010
Lékařský dům Praha 7, a.s., Mgr. Ferdinand Überall, místopředseda představenstva