Dobrý den,
před 25 dny jsem prodělal zákrok cirkumcizi a před 2 dny mi již "vypadl" i poslední steh. Celou dobu jsem prováděl koupele v extraktu heřmánku 3x denně po 30 minutách. Otok již také opadnul, nicméně mě ještě "trápí" takový ten "chomáček" sešité kůže pod uzdičkou, který nevypadá příliš esteticky. Chtěl sjem se zeptat, jak mohu napomoci tomu, aby se kůže zacelila a onen "chomáček" se zcela vstřebal?
Děkuji předem za odpověď.
Aleš
Cirkumcize - rekonvalescence a hojení
(Diskuze k tématu Cirkumcize (obřízka))
návštěvník
Probíhá odesílání formuláře
Dobrý den, na dálku, virtuálně se léčit nedá. Doporučuji kontaktovat vašeho operatéra, který by se o Vás měl postarat. Pokud není možný kontakt s operatérem, je nutné si domluvit kontrulu u jiného specialisty.
návštěvník
Počet příspěvků: 2
Dobrý den, pane doktore Doležale, dobrý den, pane doktore Tomášku,
děkuji za Vaše odpovědi na můj dotaz. Před samotným zákrokem jsem pročetl několik článků v odborných lékařských časopisech a samotřejmě se také radil s vyšetřujícím lékařem. Přečetl jsem i mnoho reakcí na internetu. Vzhledem k tomu, že jsem dosu na žádné jiné operaci předtím nebyl, tak byla tahle zkušenost pro mě zcela nová. Logické také je, že pokud jde o intimní místa, asi má člověk tendence dělat si starosti, možná někdy i zbytečné.
Faktem je, že na vyšteřní jsem byl u specialisty a operaci jsem si domluvil v městské nemocnici. Omlouvám se, ale záměrně nebudu uvádět, kde to bylo. Samotný zákrok byl v pořádku, ale chyběly mi informace, co dělat pak po zákroku. Proto jsem navštívil znovu vyšetřujícího lékaře, který mi doporučil další postup, tedy koupele v heřmánku. Nicméně o nějaké další kontrole už nepadla ani zmínka a to jak od operucíjího lékaře, tak od mého vyšetřujícího lékaře. Mám-li to shrnou, alespoň mé dojmy a pocity, pak bych se příště, pokud bych se měl rozhodovat, kde zákrok podstoupit, obrátil spíše na plastického chirurga. Je to možná jen můj dojem, ale asi bych dostal lepší péči a minimálně více informací. Tím však v žádném případě nechci pochybovat o způsobilosti a odbornosti lékařů, které jsem navštívil.
V každém případě zatím se rána hojí celkemdobře a bylo mi doporučeno mým praktickým lékařem, abych aplikoval mast Contractubex, která by měla jizvičky zacelit a kůže by se tak měla zcela vstřebat.
Každopádně rád se budu řídit Vaší radou, pane doktore Tomášku, a na počátku prosince pro jistotu navštívím svého vyšetřujícího lékaře.
Hezký den přeje Aleš
Stav hodnotit je příliš brzo, pokračujte v léčbě a tak po 3 měsících jděte na kontrolu ke svému operaterovi. To je tak čas, který lze považovat za primární zhojení. Pokud je něco v nepořádku, stejně bych operoval až rok po zhojení. Zdraví Dr. Tomášek 607990077
návštěvník
Počet příspěvků: 1
Před týdnem mi byla provedena obřízka,provádím 3x denně sprchování vlažnou vodou,teď i koupání 3x30 minut v heřmánku,večer potírám mastí Framykoin.Stále je jakýkoliv dotek - prádlem i čímkoliv velice bolestivý a nepříjemný.Lze bolestivost zmírnit,nebo zmizí časem sama ?
Díky.
8.11.2010
Týden po operaci je ještě řezná plocha citlivá, navíc jsou zde přítomny stehy, které zvyšují při dotyku bolestivost. Předpokládám, že jde o vstřebatelný materiál a stehy by se měly pak během dalšího týdne uvnitř tkáně rozpustit a samy vypadnout. Koupání v heřmánku stačí pár minut, 2-3x denně. Velké a dlouhé sprchování také není nutné. Obvykle se stav spontánně upraví do 14 dnů, bolestivost vymizí a pak je opatrný sex možný. V místě stehů zůstanou drobné jizvičky, které po delší době prakticky vymizí (po měsících).
návštěvník
Počet příspěvků: 1
Dobrý den,
19.února jsem byl na částečné obřízce,
předoperační vyšetření dopadlo dobře, operace dopadla dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že nastanou komplikace.
Po 3 dnech po operaci se mě pod kůži vytvořil hematom oteklo to, začalo krvácet a hnisat.Tak samozřejmě jsem byl hned na pohotovosti, kde mě ošetřili.
Bylo mě řečeno, že to mám chvíli koupat v heřmánku aby se nerozmočili stehy a potírat Framikoinem,převázané chladit, že ten otok by měl zmizet.
Přesto, že jsem to máčel v Heřmánku krátce stehy se rozmočili a museli je tam dávat ještě několikrát .Dnes je 4.dubna otok se moc nezmenšil a hematom je pod kůží stále, ale už to nehnisá, nekrvácí, nebolí, mohu se bezproblémů pohybovat. Nelepší se to, ale ani nehorší.
Lékaři říkaji, že hojení po operaci je u každého individuální.
Jsem na kontole na Urologii pečený vařený každou chvilku mě vyšetřuje jinný lékař, každý mě řekne něco jinného a nikam to prostě nevede.Stav je stále stejný,mám spousty otázek na které jsou na netu rozdílné odpovědi, lékaři se semnou moc nebaví jen se pořád ujišťují zda-li jsem porozuměl tomu co mě řekli.
Jsem zoufalý a nevím co mám dělat?,nejsem schopen se na nic pořádně soustředit,
což je vidět jak v zaměstnání tak v osobním životě.
Komerční sdělení: Čeká vás urologický zákrok nebo operace? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete podpořit nekomplikované hojení?





