Stresová inkontinence a co s tím?

Stresová inkontinence a co s tím?

Darinka  |  návštěvník  |  Praha
Zdravím vespolek, podle všeho trpím stresovou inkontinencí (při kýchnutí, zvednutí těžšího nákupu nebo něčeho podobného a i při smíchu) a na internetu jsem našla informace o Kegelových cvicích a také se hodně píše o přípravku jménem Incovenal.

četla jsem ale že ty cviky se nějak dávají každému nějak na míru, je to pravda? A máte někdo zkušenosti s Incovenalem? Jedná se o kombinaci tří bylinek a vitamíny, je v tom hlavně tykev a ta se prý v medicíně používá na tyhle potíže.
prim. MUDr. Josef Stolz, MBA  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 14 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
stresová inkontinence u žen je poměrně častá.Rozlišujeme různé stupně stresové inkontinence. V těch nižších stupních " s menším únikem moče si lze vystačit s rehabilitací a posílením pánevního dna. Obecně, každý by si měl vybrat cvik " z daného souboru", který mu vyhovuje , je schopen ho provádět a má sním výsledky.
Nicméně před zahájením cvičení je jistě nutná kontrola, vyšetření u urologa a dle stavu i gynekologa k vyloučení jiné příčiny stresové inkontinence, než je oslabení svalstva pánevního dna.
S pozdravem Josef Stolz, Uroklinikum

Související recenze a zkušenosti

Stepanke 17.12.2021
Spokojený/á

K paní doktorce už chodím mnoho let a jsem s ní moc spokojená. Vždy je moc příjemná a empatická. Trápila mě inkontinence a proto mi byl doporučen gynolaser. Je to bezbolestná metoda a velmi účinná . Každý rok preventivně... Více 

filom 21.12.2017
Spokojený/á

vynikající lékařka,byla jsem u ní už podruhé a velká spokojenost,vřele doporučuji všem,před tím mě cpali doktoři 2roky jen prášky,který vůbec nepomohli,jsem 3měs.po zákroku a tedy už mohu zhodnotit výsledek a jako za mla... Více 

1 Like   5 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí