Bolesti lýtek

Bolesti lýtek

David11  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,je mi 32 let a nyní mám bolesti lýtek,jedno víc a druhé mín a nebo se to střídá. Mám to 4 týden. Kdysi už jsem to měl a odešlo to a ted zatím stále trvá. Stačí řídit auto a mačkat pedály a pak je to horší a nebo v noci na tvrdší matraci při natažení nohou,když matrace tlačí do lýtek a nebo je noha v natažení a špička k tělu. Nevím jestli to nemůžou dělat šlachy od paty. Začalo mi to 4 dny po pochodu v práci v kanadách(15 km) a pak služby v kanadách a klapačkách(hradní stráž). Ted jsem týden doma a zatím bolesti trvají a když je sval v natažení,tak je to cítit dost. Jinak nesporuji a nevím zda to může být i obuví a častým stáním? Moc děkuji za radu a odpověd!
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, může to být obuví i častým stáním, je to pravděpodobné. Jestliže byl vyloučen úraz nebo hluboká žilní tromboza. Zkuste užívat Detralex 1-0-1 (je na posílení stěny cév), při bolestech Aulin. Kdyby Vám nohy otékaly, zkusit elastické bandáže ke kolenům. Hodně odpočívat.
S pozdravem
David11  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji za odpověd! Uraz jsem neměl a hluboká tromboza? (to js s nikým nekonzultoval). Je pravda,že jsem doma týden a pořád jezdím autem a nebo běhám kolem malý a moc odpočinku nemám. Nohy neotékají.

Reakce na David11

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
U hluboké žilní trombozy bývá otok na jedné končetině, bolestivý, vzniká většinou po delší imobilizaci, po operacích atd, ve Vašem případě se o ní nejspíše nejedná. Bolest je buď žilního původu nebo máte jen namožené svaly lýtka. Zkuste ten gel a uvidíte efekt.
S pozdravem
Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Příčina Vašich obtíží může být žilní, ale nelze vyloučit ani vertebrogenní obtíže
s propagací do dolních končetin.
U bolestí, které trvají více jak týden většinou doporučuji lékařské vyšetření.
David11  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

jen nevím co je to vertebrogenní obtíže
s propagací do dolních končetin? Děkuji! Byl jsem u lékaře a dostal nějaké prášky a flector gel. Děkuji za odpověd.

Reakce na David11

Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Důležité je, že jste byl u lékaře. Vertebrogenní - znamená, že původ obtíží
může být od páteře.
David11  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Tento příspěvek byl smazán z důvodu duplicity s předchozím příspěvkem.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Podle popisu potíží a jejich vzniku soudím na napjaté a zkrácené stehenní svaly, trojhlavy sval lytka a achilovku. Chtělo by to více trénovat vojáku.
Řešení je tady XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
David11  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,moc děkuji za radu a video se strečinkem. Je pravda,že už rok nic nedělám a dřív jsem cvičil skoro denně(běh,box a fitness). Před rokem jsem 3 měsíce marodil s páteří a nyní při 28h službách a neustálého stáni v okovaných botách či kanadách mám zase potíže s páteří. Stačí lehce zacvičit,zaběhat atd. a hned mám pak brnivé pocity v noci při spaní,krk a ruce a škuby v obličeji(tvář nebo u rtů a někdy pod okem,v poloze v sedu nebo při častém otáčení ). Proto se bojím začít více cvičit a dost to omezuje. Byl jsem zvyklý cvičit a sport mě moc baví. Od 1.7 nastupuji na osmihodinovou pracovní dobu,tak to snad vše bude lepší. Videa s protahováním začnu pravidelně cvičit-díky :-)

Související zákroky