Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Alkohol a bušení srdce - Bušení srdce (palpitace) - Diskuze

Alkohol a bušení srdce

Alkohol a bušení srdce

karel  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den.Je mi 54 let.Již delší dobu se léčím s hypertenzí.Zatím jsem neměl žádnou ať již srdeční či mozkovou příhodu.Byl jsem na vyšetření v nemocnici (kolo), to jsem myslel že už neušlápnu, dali mi asi tu největší zátěž, třásli se mi nohy, když jsem slezl ale vydržel jsem. Pan doktor konstatoval,že nějaké malé "odchylky"jsou ale,že by to zatím neřešil.Měl jsem i holtra a také žádné zvláštní závěry.minimálně 1x za 3 měsíce chodím k internistovi na kontrolu tlaku.Je relativně v normě.Užívám 1 tbl ráno Tenoretic a odpoledne 1+1 tbl Egilok 50 mg a Valsacor 80 mg. Za poslední rok jsem měl 2x příhodu, kdy mi začalo srdce velmi rychle a silně tlouci.Asi tak jako když vidíme v televizi scénu kdy obrazovka zaznamenává činnost srdce, to najednou strašně zrychluje a je konec... Když jsem tyto stavy prožíval, jinak mi jako nic nebylo.Závratě,bolest hlavy, prostě nic.Stav úzkosti ale hrozný !Měl jsem k dispozici léky,tedy jsem je hned vzal.Ale teď který a který ne... Asi za 15-20 minut to odeznělo.Pocity,že ráno nebudu mezi živými tu ale byly !!! Na posledním EKG(cca 4 měsíce) mi nebylo také nic zjištěno.Obě tyto příhody jsem shodou okolností zaznamenal na párty večírku, kde se pochopitelně popíjelo pivo a samozřejmě jsem neměl jen jedno. Nicméně opilý jsem nebyl, spát jsem odcházel v pohodě a pak asi za 1/2 hodiny se srdce projevilo. Nevím co si o tom mám myslet.Mohlo by to mít bezprostřední vztah k alkoholu anebo je to náhoda ? Děkuji za odpověď.
karel  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Nechci přímo reagovat na dotaz pana Karla, nicméně kombinace alkoholu a vysoký tlak k sobě nejspíše mnoho nejdou... To je názor můj. Jen postrádám, že se dosud nevyjádřil žádný lékař, vždyť od toho se zde dotazy snad prezentují či se mýlím ? Panu K. přeji, aby se vyrovnal s případnou abstinencí anebo ať popíjí s přáteli s mírou... S pozdravem Bendy.
karel  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den.
Zaujal mě názor Bendyho, protože sám se na v.tlak též léčím a musím podotknout, že v podstatě souhlasím, protože jsem to taky už "přehnal" (pivíčko, rumíček nebo vodka) a ráno jsem to cítil. Srdce mi tlouklo rychleji než když den předtím popiji jen tak sportovně anebo vůbec. Přiznám se, že jsem měl nutkání dotaz na tyto stránky též vnést, ale p.Karel mě předešel. Je statečnější..., já se moc nesvěřuji. Možná je to chyba. Poradil bych tazateli ať vše zkonzultuje s internistou, možná dostane jiné léky. Jirka z Vysočiny.

Reakce na karel

Mato  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Mam podobne problemi ako p.Karel.Len slabsie.Ale sedi mi to stym alkoholom.Ties som bol v nemocnici dva krat EKG ciste.Potom som bol na srcovom cievnom ties v poriatku.Ja mam podozrenie ze je to vakcinov proti kovydu.Ale je to len moj nazor lekari nikdy take nespomenuli.Ale ked som si pozrel vedlajsie ucinky tak to sedelo.Som zaockovany Modernou.Chlapi drizim palce tie uskosti su hrozne.Ties rozmyslam ci sa rano vobec zobudim.

Související zákroky