Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Škobrtnutí srdce - Bušení srdce (palpitace) - Diskuze

Škobrtnutí srdce

Škobrtnutí srdce

ZlatinkaX  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,

za poslední rok mě trápí občasné škobrtnutí srdce. Poprvé se mi to přihodilo v trolejbuse z ničeho nic, ale trvalo to docela dlouho, měla jsem pocit, že jsou to moje poslední vteřiny. Pak dlouho nic a pak zase na zastávce po několika měsících. Pak jsem si toho začala více všímat a docela jsem se toho i bála. Byla jsem na interním vyšetření, měla jsem i holter, který vůbec nic nezachytil, podstoupila jsem i neinvazivní vyšetření, kde mi taky nic nezjistili.Bohužel to sem tam pořád cítím, už i u sportu a je to velice nepříjemné. Dá se s tím něco dělat? Je to nebezpečné? Docela mi to ničí kvalitu života:/
Mgr. Johana Kroupová  |  Basic member  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,
muzou to byt docela neškodné extrasystoly, které se většinou nezachytí zrovna v době měření.. Pokud vám na kardiologii doporučí být v klidu, bylo by dobre začit s psychoterapií..ale vyšetřit se nechte pro váš klid..

S pozdravem
Johana Kroupová
Amaryllis Centrum Praha  |  Basic member  |  Praha
  • 17 odpovědí
  • 30 Likes
Dobrý večer,
předpokládám, že mezi neinvaz. vyšetřeními bylo i ultrazvukové vyšetření srdce( ECHO).
Nenašla se při tomto vyšetření náhodou nedomykavost sedeční chlopně?
Má ji totiž docela velké procento populace, mladí lidi o ní ani nevědí, ale postupem věku, stresu, zátěže( fyzické i psychické), nárůstu tělesné váhy ji začnou pociťovat jako takové " poskočení", nebo bušení, nebo pocit " vysátého vzduchu" z hrudníku, " bodání" ve střední oblasti hrudníku...
Vskutku jsme každý sám o sobě odlišní, takže projevy můžou bý různé.
Bylo by vhodné EKG Holter vyšetření zopakovat a přitom se projít někde, kde jste právě velice nepříjemný pocit zažila. Stres a strach " udělají své". Možná se projevý i otazné estrasystoly.
Hlavně nenechte přerůst strach přez hlavu. Některá vyšetření je prostě zapotřebí zopakovat.

Přeji příjemný víkend, Takácsová.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 10 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, k předcházejícím fundovaným názorům bych ještě připojila některé další náměty (pokud i další odborná vyšetření prokážou, že srdce máte v pořádku):
a) je dobré rozcvičovat oblast hrudní páteře - zejména tehdy, jestliže s ní máte problémy,
b) doplňte do organismu hořčík a zinek - i srdce je sval a jako takový tyto prvky pro svou správnou funkci potřebuje.
S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka

Související zákroky