Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Mohou to být příznaky lupusu? - Systémový lupus erythematodes - Diskuze

Mohou to být příznaky lupusu?

Mohou to být příznaky lupusu?

martina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobry den,chtela bych se Vas zeptat na nekolik otazek. Pred 6 lety(bylo mi 18 let) se mi v obliceji udelala motylovita vyrazka(cerveny nos,tvare,brada a kolem oboci)kuzi mam cervenou,suchou,loupavou a citlivou na slunce. Lekar mi rekl, ze se jedna o ruzovku a napsal mi mast s kortikoidy. Po case se mi objevily na ramenou ovalne vyrazky cervena hruba kuze taky hlavne po pobytu na slunicku a takove boulicky na jazyku,hlavne pri unave.byla jsem v nemocnici, z biopsie kuze na tvari bylo zjisteno,ze se jedna bud o lupus nebo o ruzovku,v krvi pozitivni ANA,jinak pry jsou hodnoty krve hranicni,ale v poradku.Sedimentace v poradku,sono bricha a RTG hrudniku v poradku.Nyni me trapi zarudla a loupava vyrazka v obliceji,po ranu otekle a zatuhle klouby na prstech,sucha kuze v hlave a lupy. Tak bych se vas chtela zeptat,zda se muze jednat o lupus,nebo ne. A jestli s tim mohou souviset i poruchy menstruacniho cyklu. Dekuji za odpoved. Martina
Mibal  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím. Nejsem lékař, ale doporučuji navštívit několik dalších odborníků na lupus. Podle mých zkušeností jsou lékaři o lupusu hrubě neinformováni a hlavně si nevědí rady s jeho diagnostikou. Navíc jako červená barva na býka na ně působí sdělení pacienta, že se obává, že jeho potíže způsobuje lupus. To se přece nehodí, aby pacient byl o některé chorobě informovanější než studovaný lékař. Vím, že tím Vám nepomohu, ale radím každopádně na prověřeného odborného lékaře, který má s lupusem (tedy s jeho diagnostikou) zkušenosti. Na facebooku je skupina, která se tomuto tématu věnuje a přispěvatelé Vám určitě poradí. A nespoléhejte se pouze na biopsii kůže, protože lupus má tak variabilní podobu, že stačí splňovat pouze některé z určených cca dvanácti symptomů. Podle Vašeho popisu, který připomíná hodně mé zkušenosti, si myslím, že Lupus je docela pravděpodobnou příčinou Vašich potíží a přeji Vám především abyste natrefila na lékaře především se zájmem Vám pomoci. A hlavně Vám přeji, ať se Vaše symptomy nemnoží a ať se brzy a trvale uzdravíte.
Milan

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí