Boule za uchem

Boule za uchem

adriana  |  návštěvník  |  Praha
Ahoj všichni, mám takový problém. Nyní mi je 18 let a ve 12 letech jsem si za levým uchem nahmatala bouličku. Je to taková cca 1cm (možná 1 a půl)boule pod kůží, mírně pohyblivá, nebolí. Ale když si na to vzpomenu, tak cítím takový jakoby slabý tlak - ale to spíš řadím k nervům. Když je klid a sáhnu si na tu bouličku tak cítím svůj tep. Jednou (ve 12 letech) jsem se o tom zmínila doktorce a ona akorát řekla, že je to běžné zvětšení uzlin a že to někdy zmizí, někdy ne. Co si myslíte že to může být? Upřímně - bojím se s tím něco dělat, někam s tím jít. Ale zároveň bych chtěla vědět co to je. Děkuju všem.
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, také záleží jestli ta boulička se za těch 6 let zvětšila, jak je ohraničená a pod. OPravdu se může jednat o zvětšení uzlinky, třeba po zánětu a uzlina již zůstává zvětšená stále, ale jen vy sama víte, jestli se mění velikost, pro váš klid by bylo vhodné krevní vyšetření a SONO uzlin
Michaela  |  návštěvník  |  Neamt
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera večer jsem zpozorovala za svým levým uchem malinkou tvrdou bouličku, která malinko bolí, když ji zmáčknu. Jsem si jistá, že tam odpoledne ještě nebyla. Nemocná nejsem, žádnou infekci taky nemám. Jen se mi prvně projevila alergie, při níž mám skoro denně rýmu. Žiji přechodně v cizině a k doktorovi se mi s tím moc nechce. Do Česka přijedu až za 3 a půl měsíce. Mám s tím počkat, nebo je nutné zajít s tím k lékaři? Děkuji moc za odpověď
Janulka30  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už měsíc mám suchý dráždivý kašel, který v průběhu ledna po aplikaci bioparoxu tak na 4 dny trochu zeslabil, ale pak se objevil znovu. Spolu s ním se mi zvětšila uzlina za uchem, která je na pohmat citlivá. Mám teploty kolem 37,5°C. Dále mě trápí bolest zad, nevím zda s tím souvisí. Bolest je spíše lokalizována na pravé straně zad. Dostala jsem azitromycinum (3 tablety), které měly zabrat a zvětšená uzlina měla zmizet. Nestalo se tak. Cítím se celkově unavená a mám problém s dýcháním. Zápal plic byl vyloučen rengenem. Nevím, co by to již mohlo být nebo co by mohlo zabrat. děkuji za rada
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, v této době je velký výskyt zánětů dolních cest dýchacích a většinou kašel a unava přetrvávají dlouho, bohužel třídenní antibiotika nejsou asi správnou volbou, většinou jsou potřeba tak dvě balení , nebo klasicka antibiotika.Rozhodně by bylo vhodné plicní vyšetření, kde by se asiá opakoval RTZG a provedla spirometrie na vyloučení zánětlivých změn.Pokud máte pocit dušnosti, určitě také navštivte kardiologa pokud by RTG a spirometrie byla negativní
Polka99  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes jsem nahmatala malou bouličku sice pod uchem,ale mírně na straně (není přímo pod uchem)a když jí zmáčknu,bolí,jinak ne.. Jsem sice unavená,ale tancuju,takže si myslím,že to mám z včerejšího tréninku.Nebolí mě v krku,jim notmálně,jen mě trochu bolí hlava,ale dnes jsem moc nepila,to je asi ten důvod bolesti hlavy..co by to mohlo být? kámoška měla mononukleozu,tak se bojím,ale slyšela jsem ,že jsou i takové případy,že měli bouličku a doktor předepsal jen mast a přes víkend zmizela. Děkuji
IS-3  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
asi už den mám zvětšenou uzlinu za levým uchem (je cítit bolest kdyz na ní zatlačím). Nevím čím to je, nemocný nejsem, možná jsem někde mohl trochu nastydnout ale jinak nic.
Zajímá mě, jestli mám počkat pár dní nebo s tím něco dělat..
Děkuji Vám za odpověď.
luka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,asi před 14 dny se mi začala dělat bolestivá boule pod pravým uchem při kousání,teď už je tam stále a začala bolet i pohybu krku,polikání a kašli.Nevím jestli mam počkat nebo navštívit lekaře( a když tak jakého) děkuji