Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Oboustranná plicní embolie - Zvýšená srážlivost krve a tvorba sraženin - Diskuze

Oboustranná plicní embolie

Oboustranná plicní embolie

PavlínaSy  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, mám oboustrannou plicní embolii. Jsem po propuštění z nemocnice 14 dnů doma. Chodím na pravidelné kontroly INR, ale ta mi neustále kolísá. Beru prášky Warfarin orion 5mg, Nolpaza a Vasocardin. Jelikož mi stále kolísá hodnota pod 2 (dnes 1,49), musím si píchat do břicha Fraxiparine 0,4ml. Dietu dodržuji, nejím nic zeleného, žádný vitamín K. Na to si dávám pozor, ale stále hladina se snižuje. Co mám dále dělat? Děkuji za Vaši odpověď
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den. Z vašeho dotazu není jasné, jaká hladina se snižuje. Pokud je u Vás obtížnější dosažení pro Vaši diagnozu optimálního INR, které by mělo být v rozmezí 2-2,5 znamená to s velkou pravděpodobností jen odchylku od průměru ostatních pacientů, zvýšení dávky k dosažení optimální hodnoty INR bude zřejmě stačit, jsou pacienti, kterým stačí na tuto hodnotu 2 mg denně, některým nestačí 5. Je to jen odchylka od průměru, se kterou si Váš lékař jistě poradí.
Mějte se hezky VS