Alergie na prach a kopřivka

Alergie na prach a kopřivka

titus  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, chtěla bych prosím poradit. Už přes rok se mi dělají pupínky na tvářích a krku, byla jsem u třech lékařů a shodli se, že je to kopřivka. Je mi 40 a nikdy jsem na nic alergická nebyla. Na testech mi řekli, že mám alergii na prach a roztoče. Projevuje se tato alergie také jako kopřivka? A čím si mohu pomoci, když se stav zhorší, jako dnes. Hrozně to svědí a léky nijak výrazně nepomáhají. Už jsem vyzkoušela zyrtec, xyzal, medrol, prothazin, claritine (ten byl asi nejlepší, ale nedá se myslím brát denně). Děkuji Vlaďka
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před nedávnem se mi objevil problém, který Vám nyní popíši... byli jsme před odjezdem na dovolenou k moři...stres a strach, abychom vše s dětmi dobře zvládli. Den před dovolenou se mi na těle objevili jakési načervenalé pupínky většího rozměru. Nejdříve na břiše, paté na stehnech ...svědily. Šla jsem k lékařce, udělala mi CRP, zda ve mě nebojuje nějaká nemoc, při které by se tvořila prý "kopřivka". CRP v normálu. Dostala jsem předpis na Dithiaden a Zirtec. Odjeli jsme k moři. V noci vše v pořádku, ráno opět kopřivka, vzala jsem Zirtec a do 30-ti mi nut vše o.k. šli jsme k moři, vše o.k., vykoupala jsem se v moři, kopřivka vyskočila, svědila...osprchovala jsem se na pláži sladkou vodou a kopřivka zmizela. Večer jsem užívala Dithiaden a ráno Zirtec. Teď jsme doma, nastoupila jsem zpět po mateřských dovolených do práce, takže stres občas probíhá... nevím, jestli to mlže být stresem, nebo něčím jiným...:-( Každopádně den nic, pak další ráno vstanu a po chvíli kopřivka, vezmu Zirtec a za chvíli dobrý. Nevím ... nevím si rady :-( neumíte mi poradit? včera mi to začalo tím, že mi začaly svědit nárty bez pupínků a pak naskočila kopřivka na stehna se svěděním...zirtec opět pomohl. ale je mi jasné, že ho nemůžu užívat každý den, nebo obden...co s tím? děkuji za pomoc!
Doktor ve Vašem okolí