Alergii na chlad myslíme vyvolání alergické reakce při přechodu z tepla do zimy, při kontaktu nezakrytých částí těla s chladným vzduchem v zimních měsících nebo i v létě při koupání ve studené vodě. Chladová alergie se projevuje nejčastěji kopřivkou, otokem, zarudnutím a popraskáním kůže. Při konzumaci chladného nápoje nebo zmrzliny může u alegiků dojít k otoku a zarudnutí rtů nebo jazyka. Prevencí je používání ochranných krémů a vyhýbání se výrazným přechodům z tepla do chladu.

Publikováno: 25.5.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Alergie na chlad - Novinky

I na zimu můžete mít alergii

S příchodem zimy a chladného počasí se zvyšuje počet těch, které trápí nepříjemné kožní projevy při pobytu v chladném či...

Doktor ve Vašem okolí