Potravinová alergie je nepříznivá imunitní reakce organizmu na určitou potravinu nebo její složku. Existují potraviny, které jsou více alergizující např. lepek, arašidy a jiné ořechy, vajíčka, ryby, mléčné bílkoviny atd. Mezi významné potravinové alergeny patří i tzv. éčka. Projevy potravinové alergie jsou nejčastěji na kůži v podobě ekzému, ale může se objevit i průjem, zvracení a také anafylaktický šok. Léčbou je vyloučení dané potraviny z jídelníčku.

Publikováno: 25.5.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Karolína 27.10.2011
Spokojený/á

Byla jsem u paní primářky Golkové na testu potravinových intolerancí a nemůžu si výsledků a i jejího přístupu vynachválit. Jak paní doktorka, tak i celý kolektiv na klinice A2C je milý a ve všem mi vždy vyšli vstříc. T... Více 

Doktor ve Vašem okolí