Útvar u podklíčkových cév

Útvar u podklíčkových cév

Vlaďka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,je mi 29let. Dle CT mi byl zjištěn cystoidní multilokulární útvar těsně dorsokraniálně od klíčku,do kterého se vtlačuje jedna z větších cén( nelze diferencovat zda se jedná o artérii nebo vénu), velikost útvaru 40*25*22mm.Podle neurolog.vyšetření už mi utlačuje okolní nervy, mrtví mi malíková strana ruky.Z vyjádření lékaře vyplívá, že by se také mohlo jednat o krevní sraženinu, která vznikla prasknutím vnitřní stěny cévy a následným rozlitím vně.Mám plánovanou operaci, při které by v tomto případě museli cévy přerušit, podvázat a nahradit. Je to prosím velmi rizikový zákrok a jaká je rekonvalescence? Nerozumím, ale tomu,že dle CT je útvar vyplněný čirou tekutinou, a tak to by se přece nemohlo jednat o krevní sraženinu, ne? Děkuji moc za odpověď a omlouvám se za zkomolený popis. Vlaďka
bača  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela jsem se zeptat muj otec je po operaci cev dolnich koncetin neprokrvovaly se mu nohy tak mu to protahovaly az k srdecni aorte ted je 14 dni po operaci a modraji mu prsty u nohou zda je to normalni dekuji za odpoved.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí