Kolonoskopia a výsledky bioptického vyšetrenia

Kolonoskopia a výsledky bioptického vyšetrenia

kroni  |  návštěvník  |  Bratislava
Dobrý deň,
pri colonoskopii mi nasli na terminalnom ileu 3 malicke afty a vzorky poslali na biopsiu dnes som dostal výsledky bioptickeho vyšetrenia a je tam stanovené toto:

MAKRO: typ vzorky: sliznica terminalneho ilea 3 vzorky
Vysledky: Utrzky sliznice tenkého creva s miernym prevažne chronickym zapalom, loziskovy edem a hemorágie, v jednom útrzku aktivované lymfoidné tkanivo Payerovho plaku, architektonika sliznice zachovaná, bez zretelnych aftoznych lezii, bez granulomov, bez displázie. ZAVER: Zmeny typicke pre M. Crohn v rozsahu vyšetrovaných rezov nie sú zachytené.

Budu robit vysetrenie stolice na kalprotektin, odber krvy a taktiež ma posielajú na CT s otázkou susp.termin. ileitída.

Nejak tomu nerozumiem co vlastne mam? Vyzera to ze Crohna nemam/aspon sestricka tak tvrdila/, alebo ano? Mozem mat aj inu chorobu ako UC? Co budu hladat na CT? Cital som ze niektory paraziti dokazu napodobnovat Crohna, zistili by to na biopsii?

Související recenze a zkušenosti

Lidie 30.6.2018
Spokojený/á

Včera 28.6.2018 jsem byla na kolonoskopii u pana doktora Mikolajka. Přesto, že jsem toto vyšetření absolvovala už 5x, nebo právě proto, jsem měla z kolono dost obavy. Po včerejšku se už ale na to budu těšit. Pan doktor j... Více 

Doktor ve Vašem okolí