Kolonoskopie při hemoroidech

Kolonoskopie při hemoroidech

Hazentla  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
dlouhodobě mám potíže s hemoroidy. V roce 2008, při prvních potížích, byla kolonoskopie zcela v pořádku (až tedy na ty hemoroidy).
Moje otázka zní - protože jsou u mě projevy jako krvácení, bolestivost, svědění atd. relativně časté, jak mohu mít jistotu, že hemoroidy "nemaskují" závažnější problém, zejména onkologického charakteru?
Je vhodné např. opakovat v nějakých intervalech kolonoskopii? Je to ale dost náročné vyšetření, takže stačilo by např. do 40ti let věku třeba jednou za deset let (prý se kolorektální karcinom vyvíjí dost dlouho) a pak s postupujícím věkem případně interval zkrátit?
Zatím mi ještě není ani 30. Děkuji za rady
Emilie Holková  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Doporučuji.li Vám lékaři jděte na kolonoskopii,není to nic hrozného. Je to bezbolestné vyšetření a budete mít jistotu,co Vám je. Když jsem to zvladla já žena které už je přes 70 a za rok mám jit znova a opravdu půjdu už beze strachu protože už vím do čeho jdu. Jsou lidé kteří z toho dělají horor ale nebojte se toho,držím Vám palce a neváhejte moc dlouho. Já jsem vděčna pojišťovně ,že mi poslala pozvánku a že jsem se odhodlala jit,odstranili mi 7 polypu.
Přejí odvahu a hodně zdraví. Holková

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí