Odřené koleno po nehodě

Odřené koleno po nehodě

Ota  |  návštěvník  |  Phnum Penh
Žiji v Kambodži. V sobotu jsem měl nehodu na motorce, protijedoucí auto mě v zatáčce vytlačilo ze silnice a následoval pád. Nejvíce to odneslo koleno na pravé noze. Na vnitřní straně kolena mám odřeninu zhruba 8x6cm a uprostřed ní hlubokou ránu, asi 3x1cm. Ošetřili mě v místním zdravotním středisku. Mladá lékařka byla velmi laskavá, ale bohužel nemluvila anglicky. Ránu vyčistila nějakým roztokem z láhve, vypadalo to jako voda, a pak aplikovala Betadine. Následovalo šití, devět stehů, a potom mi koleno obvázala. Byl jsem na venkově, 130km od města Siem Reap, kde bydlím. V místní lékárně neměli pružné obinadlo a byl jsem rád, že jsem koupil aspoň nějaký vietnamský Ibuprofen proti bolesti.
Druhý den jsem se dopravil taxíkem domů. I když mi doktorka rukama nohama vysvětlila, že to musím převázat po třech dnech, raději jsem nakoupil obvazy a odpoledne koleno rozbalil. Rána byla na okrajích zčernalá a odřenina samozřejmě krvavě rudá. Noha je od kolene dolů oteklá a na dotek horká. Ránu jsem znovu vyčistil, aplikoval Betadine a čerstvý gel z aloe vera, která mi roste vedle domu. Dělám to i nadále, dvakrát denně, ale již bez Betadine. Dnes je to čtvrtý den po nehodě. Zranění vypadá lépe, černá barva na okrajích rány zmizela, nehnisá a bolest se asi o třicet procent zmírnila. Bohužel, nejbližší dobrý lékař je v Bangkoku v Thajsku a já s obtížemi dojdu na záchod. Nícméně, chodit mohu. Pocitově bych řekl, že samotné koleno je v pořádku, jinak bych se asi na nohu nepostavil.
Rád bych věděl, zdali postupuji správně, zda bych přece jen neměl zkusit nějaké antibiotikum, i když toho nejsem velkým přítelem. Co bych mohl udělat navíc pro zlepšení? Já vím, zajít k dobrému lékaři, ale kde ho najít a neplatit 1000 USD za ošetření, které nemám. To je, bohužel realita. Budu vděčný za každou radu.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

velmi vstřícný a příjemný přístup, obecně velmi příjemná atmosféra v ordinaci, samozřejmě spokojenost s provedením zákroku

Doktor ve Vašem okolí