Opakované luxace kolenou + 2x luxace lokte

Opakované luxace kolenou + 2x luxace lokte

MonNov  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
mám prosbu.Od dětství mám problémy s koleny(luxace čéšky). Před deseti lety,kdy mi bylo 15 let mi bylo koleno již operováno.Koleno ale zlobí dál a cca 3x ročně se vykloubí.Naposledy 8.6. jsem šla po rovince a při chůzi opět luxace levě čéšky, poté pád a bolest levého lokte. V nemocnici provedena repozice pately.Na loket mi byla dána dlaha s tím, že je to jen naražené. Bolesti neustupovaly a po týdnu bylo zjištěno, že je loket též vyhozen. Ještě ten den mi ruku v narkóze rovnali, dali dlahu, kterou sundali za 14 dní. Za 5 dní když jsem vstávala z postele a opřela se, tak mi loket vypadnul znovu. Na 2 týdny mi dali dlahu a od 26.7. mám sádru, která se má sundavat 13.8. 2013. Mám však strach, aby až se sádra sundá mi loket opět nevypadnul. Dle CT zjištěna abrupce later.epicondylu humeru, 5mm vylomený fragment.

Zajímalo by mě jak mám tuto situaci řešit, neboť si už nevím rady. Dá se tomu pomoci nějakým cvičením či léky na klouby? Dále nevím či je vhodná operace. Bylo mi řečeno, že mám Ehler-Danlosový syndrom a luxace se mohou opakovat i po operaci.
Předem děkuji za odpověď.Nováková

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí