Zlomenina patní kosti - chůze po 8-10 dnech po úraze

Zlomenina patní kosti - chůze po 8-10 dnech po úraze

Darina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
V neděli 21/8/2016 jsem si pádem z výšky na chodidlo přivodila tříštivou zlomeninu patní kosti (5 fragmentů) s posunem Böhlerova úhlu. Obešlo se to bez operace, se sadrovou dlahou jsem šla domů z nemocnice. Hledáním na internetu jsem se dopátrala ke speciální ortéze na odlehčení zlomeniny patní kosti od firmy Otto Bock. Začala jsem se o ni zajímat, protože jsem se dočetla, že se nasazuje 8-10 den po úraze a okamžitě se začne chodit. Každá zlomenina se prý hojí rychleji, když je postižená končetina zatěžována (používána). Obrázek s popisem ortézy jsem ukázala při kontrole svému ortopédovi, neznal ji, ale okamžitě se mu zalíbila a napsal objednávku - dlahu sundal cca po 28 dnech. Předpis musel jít na pojišťovnu ke schválení revizním lékařem a trvalo to měsíc !!!! Po schválení jsem čekala cca týden, než komponenty dorazily do protetiky, celkem jsem byla bez chození 8 týdnů. Ortéza musí být nasazována v protetice, aby mohla být přizpůsobována noze, ale pak jsem pomocí berlí šlapala na obě nohy a došla jsem si pěšky asi 1.5 km k lékaři se ukázat. Ortéza může být schválena i pro obě nohy, pokud má někdo dvojí frakturu. Určitě záleží na posudku lékaře, ale pokud to jde, je ortéza požehnáním. Samozřejmě cítím trošku bolestivý tlak na klenbu, ale můžu chodit ! Léčení bude ještě dlouhé,nějaké následky asi zůstanou, ale nehodlám běhat maratony ani lézt na Everest. Zde je odkaz na tu úžasnou pomůcku:http://www.ottobock.cz/ortotika/produkty-od-a-do-z/orteza-pro-ulevu-paty/.
Vzhledem k pomalé práci zdravotních pojišťoven je asi nejlepší objednat ortézu již před úrazem :-D .... jsem zkonstatovala u ortopéda.
boruvka12345  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím Darino, prosím o info o ortéze. S odstupem času, pomohla Vám? Ortézu jste vracela nebo jste si nechala? Děkuji
Darina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ortézu jsem si nechala, protože každá je dělaná na míru a prý ji již nelze pro jiného pacienta použít. Ptala jsem se na to přímo v protetice, kde mi ji nasazovali. Kdoví, jestli nějaká rozvojová země by ji nevzala pro své zraněné občany ...
Nezbývá mi než doufat, že už ji potřebovat nebudu, jsem daleko opatrnější a protože mi opravdu zůstaly následky ve formě bolavého kotníku, méně pružných prstů a bolesti v patě při únavě, ani nemám fyzickou kapacitu na riskantní aktivity. Chůze na delší vzdálenosti je již bohužel vyloučena. Ale chodím !

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí