Diagnostika a léčba bolestí břicha

Bolest břicha je velmi široký pojem, jehož příčinou může být celá řada chorob. Vyšetření a diferenciální diagnostika bolestí břicha patří obvykle do kompetence chirurgů, popřípadě gastroenterologů. Nejčastější příčinou těchto bolestí jsou onemocnění gastrointestinálního traktu, jako např. žaludeční vředy, zánět žlučníku, appendixu a slinivky, ale také banálnější příčiny ve smyslu dietní chyby, nebo plynatosti. U břišních bolestí je nutné myslet i na gynekologické choroby žen, cévní nemoci, ale také infarkt myokardu! Léčba bývá obvykle konzervativní, pomocí léků a diety, u vážnějších případů s příznaky náhlé příhody břišní je na místě chirurgické řešení.

Publikováno: 30.1.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Frančesko 27.11.2019
Spokojený/á

Od mala jsem trpěl na bolesti břicha, do svých 40 roků, přicházely několikrát do roka, pravidlem bylo, že vždy po fyzické námaze. Lidově jsme tomu říkali strhané břicho". Úleva přicházela po pomalém, silném zatlačení na ... Více 

Doktor ve Vašem okolí