Kolonoskopie, sigmoideoskopie

Vyšetření, které umožňuje vyšetření tlustého střeva, či v případě sigmoideskopie levé poloviny tlustého střeva, po náležitém vyčitění trakčníku, flexibilní sondou. Vyšetření umožňuje přímé zobrazení sliznice střeva, kdy endoskop postupně proniká od konečníku až do začátku trakčníku, přičemž střevo je nafukováno vzduchem pro lepší zobrazení povrchu sliznice. Během vyšetření je možné, v případě chorobného nálezu, ihned provést odběr vzorků tkáně k histologickému vyšetření nebo případně za použití endoskopické kličky odstranění polypů střevní sliznice. Kolonoskopické vyšetření je možné provádět za použití léků tlumících vědomí a bolest, pro lepší toleranci pacientem.

Aktualizováno: 22.10.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Barca 15.5.2020
Spokojený/á

S výsledkem zákroku , který jsem s velkými obavami dnes podstoupila, jsem spokojená VELICE! A to díky laskavé a lidské paní Dr. Crlové i všech sestřiček na jejím oddělení. Je vidět, že svoji práci dělají jako poslání. Je... Více 

Kolonoskopie, sigmoideoskopie

97% spokojeno. 55 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí