Léčba bércových vředů a nehojících se ran

Bércový vřed je závažným flebologickým onemocněním, jehož léčba patří do rukou dermatovenerologů a chirurgů. Jedná se o chronické onemocnění nejrůznějšího původu, nejčastěji však cévního a neuropatického (při cukrovce). Vřed je charakterizován ztrátou kožního krytu, tzn. různě hlubokou chronickou ránou. Základem léčby je vyčištění rány, odstranění nekróz, zabránění vstupu infekce s následným nanášením reepitelizačních krémů, gelů, popřípadě chirurgicko - plastické řešení.

Publikováno: 30.1.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

romantik 20.6.2019
Spokojený/á

S panem doktorem jsem velmi spokojená. Má lidský a profesionální přístup k pacientovy. Mě osobně pomohl velmi ochotně nohu vyléčit. Chodí se mi velmi dobře. Některým lidem jsem už pana doktora doporučila a jsou s jeho li... Více 

Léčba bércových vředů a nehojících se ran

Doktor ve Vašem okolí