Léčba hemoroidů metodou HAL-RAR

Metoda HAL-RAR umožňuje bezbolestné řešení problémů s hemoroidy. Jedná se o nejnovější metodu ambulantní léčby hemoroidů, která se od ostatních liší tím, že řeší příčinu onemocnění. Provádí se pomocí miniaturního ultrazvukového přístroje se speciální sondou, která se zavádí do análního otvoru. Přístroj umožní přesnou lokalizaci cév zásobujících hemoroidy krví a ty jsou následně pomocí chirurgického nástroje podvázány (uzavřeny) vstřebateným stehem (zákrok HAL).

Podvázáním cév se zamezí průtoku krve do hemoroidálního uzlu, minimalizuje se jejich výživa a hemoroidy postupně zcela vymizí. V případě vyhřezlých hemoroidů se přistupuje ještě k dalšímu kroku operace (RAR), kdy se vyhřezlé hemoroidy navrací/vtahují zpět do místa vzniku. Lze tak předejít vzniku zevních kožovitých řas, neboť po vtažení se tkáň zajizví a hladce začlení zpět do anální sliznice.

Metodu lze využit u hemoroidů II.-IV. stupně, a to s úspěšností až 95 %. Výhodou je možnost provádět operaci ambulantně v lokální anestezii, případně s krátkodobou hospitalizací, vždy však s minimálním rizikem možných chirurgických komplikací. Metoda navíc umožňuje ošetřit v dané lokalitě i cévy, které by mohly být zdrojem obtíží v budoucnosti - jejich podvázáním je tedy zabráněno případnému vzniku dalších hemoroidů.

Publikováno: 23.4.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí