Proktologie (léčba onemocnění konečníku)

Proktologie je lékařský obor zabývající se onemocněním konečníku, což je konečná část tlustého střeva vyúsťující na povrch těla řitním otvorem. Obor zahrnuje léčbu infekcí konečníku, jeho nádorů a poranění. Doménou proktologie je však léčba hemoroidů, které představují nejčastější onemocnění konečníku v populaci. Jsou to zbytnělé žilní pleteně, které vyhřezávají ven řitním otvorem. Léčba hemoroidů může být pouze konzervativní (čípky, masti, koupele), ale definitivním řešením je jejich odstranění různými operačními technikami pomocí podvazů, nověji i stapplerů.

Aktualizováno: 2.2.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velmi příjemný člověk s profesionálním, ale zároveň velice lidským přístupem. Z proktologie jsem byla v rozpacích, nikoli však studem, ale protože jsem vůbec nevěděla, co očekávat. A nakonec se jednalo o nejlepší zkuše... Více 

1 Like  

Proktologie (léčba onemocnění konečníku) - Ceny

DynaMedic s.r.o.
Přelouč
Ceny od 500 Kč
obvykle do 8 000 Kč
DynaMedic s.r.o.
Ceny od 3 000 Kč
Klinika GHC Praha
MUDr. Jiří Boháč
Mladá Boleslav
Ceny od 1 Kč
MUDr. Jiří Boháč
Doktor ve Vašem okolí