Alergie a psychické problémy

Alergie a psychické problémy

Radka23  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den, mám velmi akutní problém!
Jsem silná alergička a trpím silným atopickým exzémem.
Před půl rokem jsem prodělala chronický unavový syndrom, než se na to došlo, tak jsem užívala téhož půl roku Cipralex,který jsem jako duševně zdravý člověk brát neměla, protože mi po něm nebylo nikdy dobře a únavu mi nezmírnil a ke všemu jsem ještě musela brát antibijotika a homeotika. Pravděpodobně tato kombinace způsobila, že jsem už přes 2 měsíce velmi osypaná na celém těle a ten největší problém je že mám z těchto léků velké psychické problémy, které jsem nikdy neměla! Byla jsem na alergologii,kde mi částečně pomohly, ale osypaná jsem pořád a s psychickou je to horší, střídají se u mě velké výkyvy nálad a jsem ve velkém napětí.Byla jsem také u psychiatra, který mi sdělil, že se tyto stavy po užití Cipralexu neobjevují,ale sama vím, že tyto problémy mám od té doby co jsem ho brala. Nevím co dál, jak to řešit, abych byla zase zdravá? Prosím pomozte mi!
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, alergie, atopický ekzém, chronický únavový syndrom, psychické problémy- vážné diagnózy, všechny chronické.. klasická medicína nezná přesné příčiny těchto onemocnění. Dle mého názoru byste měla přehodit výhybku a začít hledat pomoc jinde. Zastavit se, zamyslet se nad tím, co vás trápí, nad svým životem, nad svými vztahy, vnitřními konflikty .. existuje spousta poradců, kteří se zabývají vztahem duše-nemoc a mohou vám pomoci začít na sobě pracovat. Hledejte, najdete.
Leiah  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Mám možná trochu podobný problém. Díky trojklannému nervu jsem v životě už vyzkoušela hodně léků a jediné vedlejší účinky, které se u mě projevovaly, byla nevolnost. V létě mě přepadly deprese (panická porucha) a začalo martirium. Nejprve jsem dostala Neurol, po kterém jsem téměř přestala spát. Na psychiatrii jsem pak dostala Mirtazapin. Zpočátku dobré, ale po pár týdnech se depresivní stavy začaly vracet, navíc jsem byla neustále ospalá. Dostala jsem Cipralex. Téměř jsem přestala vidět, zvracela jsem, šílené bolesti hlavy. No nic - dostala jsem Citalec a reakce i na velmi malou dávku stejná, jako u Cipralexu. Teď jsem zcela bez léků a je mi zle. Zjistila jsem, že už ale nesnesu snad vůbec nic (dostala jsem Mydocalm na uvolnění svalů a opět se objevily snad všechny existující vedlejší účinky), snad možná Paralen... Jsem z toho vyděšená, nikdo mi nic neřekne (prý na co potřebuju vědět z čeho to je). Jak se může takhle najednou objevit taková nesnášenlivost léků? Copak jsem magnet na vedlejší účinky, když jsem donedávna žádné takové problémy neměla? Vůbec si nedovedu představit situaci, kdy nějaké léky prostě budu muset mít...
MUDr. Boris Hynek  |  Basic member  |  Hematologie a transfuzní lékařství  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 48 odpovědí
Dobrý den. Z Vašeho popisu je zjevné, že léky, které užíváte na bolesti trojklanného nervu spouštějí nežádoucí reakce Vašeho imunitního systému. Můžete být skutečně alergická nan některou složku zmiňovaných léků, nebo pouze jejich kombinace nepříznivě působí na Váš imunitní systém. Bolest trojklanného nervu patří mezi největší bolesti které člověka mohou potkat. Tento stav lze zvládat i s omezením prášků proti bolesti. Velmi dobrý efekt s odstraněním bolesti - snížením frekvence záchvatů a snížením množství potřebných analgetik - lze docílit akupunkturou. Vyhledejte lékaře akupunkturistu ve svém okolí. Navíc zvládnutím bolestivých stavů ustoupí deprese. Hezký den Boris Hynek

Reakce na MUDr. Boris Hynek

Leiah  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď.
Léky na trojklanný nerv již neberu, bolesti polevily na únosnou hranici. Antidepresiva jsem užívala samotná, s ničím jsem je nekombinovala, přesto se objevily nepříjemné a velmi silné vedlejší účinky. Bohužel vedlejší účinky nyní vyvolávají i léky, které to před tím nikdy nedělaly (a také i když je s ničím nezkombinuju) - např. Ibalgin.
Nyní bohužel zjišťuji, že psychická "bolest" je ještě mnohem horší, než fyzická, protože moje lékařka odmítá další léky zkoušet s tím, že stejně zavolám, že je nesnesu.
sparow76  |  návštěvník  |  Dublin
  • 1 odpovědí
Dobry den,chtel bych Vas poprosit o radu,mam problem s alergii a to hlavne pri jidle,nebo kdyz piji tekutiny,je jedno jestli jsou studene nebo teple,jakmile zacnu mit s poloviny nebo plny zaludek(to toho ani moc nesnim),tak mi zacne tect s nosu,lidove receno "sopel"cire barvy jako voda musim porad smrkat,nebo zacnu kychat,10-15krat za sebou,malinko svedeni oci,nemit pokazdy u sebe kapesnicky,tak se snad ani nenajim,jidlo si ani poradne nevychutnam,protoze mi prijde,ze cichove a chutove bunky,nefungujou tak jako drive respektive jak by meli,stim spojene problemy s podvahou.Vysetreni,ktera sem podstoupil:pri vysce 174cm sem vazil 55kg,tak sem zacal pidit v cem je problem,nejdriv sonda zaludku:negativni,krevni test v poradku,stitna zlaza v poradku,nasledne navsteva psychiatra,napsal mi esprital,a rekl mi,ze sopleni po case vymizi,leky sem uzival cca 2-3 roky sopleni bylo malinko potlaceno,ale nezmizelo,vaha zustala stejna,ORL vysetreni-nalez:zlaty stafylokok,uzival sem antibiotika a po naslednem douzivani,udelany test na zla.stafylokoka-negativny,sopleni zustalo,nasledne,nato sem si nechal,udelat alergologicky test,ktery prokazal,ze sem alergik,a kdyz sem videl seznam naco vsechno sem alergickej,tak sem se zeptal:Co budu jist,kdyz na seznamu je takrka vse??dostal sem leky(cetirizin) a sprej do nosu,nezabrali,ted beru denne loratadin,ale myslim,ze je to porad stejny,nejlip mi pomohl dexamethazon,telo fungovalo,tak jak ma,chut byla v poradku,cich taky,sopleni zmizelo,s chuti sem se najedl,vaha sla nahoru vse ok,po vysazeni leku se vse vratilo zpet,akorat mam o 10kilo vic nez sem melaspon nejakej uspech,jeste sem zapomel napsat kouril sem 14let,ale jakmile sem s kourenim prestal,spustil se mi problem stim soplenim...za radu pripadnou pomoc Vam predem moc dekuju
Doktor ve Vašem okolí