Malé množství mléka

Malé množství mléka

nickyta1  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,mám 2 týdenního syna a jsme po císařském řezu.Mlíko se mi začalo dělat opravdu velmi pozdě a začla jsem s kojením.Můj syn ale i přesto,že ho krmím každé tři hodiny a to po dobu skoro 2 hod při kterých opravdu vydrží pít,pláče a má pořád málo mlíčka..už nevím co s tím.nedělám nic jiného než,že ho dokrmím a mohu začít znovu.prosím o radu co s tím děkuji aja
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, na prvním místě je třeba rozlišit, zda má opravdu málo mléka nebo pláče z jiných důvodů. Miminka pláčou často a z mnoha důvodů. Pokud váš syn pomočí denně 6-8 plen,má mléka dostatek. O nedostatku mléka svědčí málo pomočených plen, malé množství hnědé páchnoucí stolice s hlenem, propadnutá fontanela, nepřibývání na váze. Nenechte se tedy odradit od kojení pláčem dítěte, poznámkami okolí o nedostatečném množství mléka, ochablými prsy apod. Vytrvejte v kojení a nezavádějte předčasně umělou výživu.Častěji přikládejte k oběma prsům, zvyšte četnost nočního kojení a hlavně nemějte pochybnosti. Skutečný nedostatek mléka je vzácný. Novorozenec se také teprve učí sát, mějte trpělivost..K utišení dítěte vyzkoušejte pevné zavinutí a pohupování dítěte v poloze na boku v náruči.Přeji mnoho úspěchů v tomto náročném údobí, brzy se to zlepší!
Doktor ve Vašem okolí