Pocit viny z předčasného odstavení

Pocit viny z předčasného odstavení

Sisi1  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj

Dobrý den, minulý týden jsem musela odstavit ze dne na den skrz plánovanou operaci. Dcera plně kojená do 5,5M, poté UM - ted je jí 6M. Zjistila jsem, že mléko stále mám, zkoušela jsem dceru přiložit, ochutnala a odmítla. Vím, že už dcera nebude chtít zpět prso,když si už zvykla jak na jinou chuť,tak na jiné (snadnější) saní z lahvičky. .ani bych ji už nechtěla nějak trápit, stačilo mi, když jsem ji musela odstavit,bylo to pro mne i pro ni psychicky náročné,které jsem obrečela. Zastavení laktace jsem použila po domácku - ledové obklady + šalvějový čaj + stažená prsa. Chtěla jsem se vás touto cestou paní doktorko zeptat, na váš názor ohledně kojení. Pan gynekolog mi doporučil toto odstavení a řekl, že pro dítě je nejpodstatnější a nejdůležitější MM prvního půl roku, pak už to podle doktora nemá moc význam. Víte,paní doktorko, jsem ze všech reklam ohledně kojení a kojení a kojení zhrzená. Připadám si, že jsem špatná matka, která nedala svému dítěti kojení min. do 1 roka. :-(
Vyčítám si, že jsem měla s operací ještě počkat... Zajímá mě jen Váš názor ohledně kojení. Děkuji
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, chápu vaše pocity po odstavení,i pro maminky je to psychicky náročné období. Vaše pocity jsou normální a brzy přejdou. Myslím si, že si nemusíte nic vyčítat, to vám ani dítěti nijak neprospěje. Kojení prvních 6 měsíců je opravdu nejdůležitější a dalo vašemu dítěti dobrý základ, na který můžete navázat zdravou výživou. Už to, že o tom přemýšlíte, svědčí pro to, že jste dobrá matka a budete mít ještě hodně příležitostí to prokázat, tak se odstavením netrapte-měla jste k němu důvod. Přeji vám hodně štěstí a radosti z vaší dcery.
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Tak jsem zdeptaná ještě víci. Jsem čtrnáct dní po porodu a mám problém s kojením. Bolí mě jedna bradavka tak, že teď při posledním kojení jsem už brečela bolestí. Kojím vždy z jednoho prsa min. 30minut (kvůli žloutence není prý schopný kvalitně sát). Bojím se, že dojde na Nutrilon...Tam moc bych chtěla kojit. Nastudované mám všechny polohy. Prso se snažím dávat bradavka plus co nejvíc dvorce, ale nějak mu to nejde. "Zdravého" prsu se hodně pouští...přisává...pouští. Jsem z toho nešťastná:(
Doktor ve Vašem okolí