Pozná se leukémie z krevního obrazu?

Pozná se leukémie z krevního obrazu?

hanul  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se z krevního testu Ko+dif dá poznat leukémie, nebo na to musí být zvláštní test? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, dá se z něj vyslovit podezření na leukemii. Poté jsou třeba další vyšetření. Některá onemocnění mohou totiž vyvolat v krvi podobý obraz- tzv. leukemoidní reakci (např. infekční mononukleoza).
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověd. Šla jsem k lékaři se zvětšenými uzlinami v tříslech a podpaží a asi týden trvající velkou únavou. Dělali mi krevní testy, kde přišli na mírně zvýšené bílé krvinky a yprotilátky na toxoplasmosu, takže bylo možné, že jsem nemoc prodělala, ale bylo mi z výsledků zděleno, že už by měla být zaléčena. Je to už měsíc, unavená jsem stále, uzliny v tříslech jsou stále zduřelé, trpím často bolestmi hlavy, kostí a kloubů, hlavně na nohou a rukou. Hledala jsem na internetu a právě našla dost podobných příznaků i u leukémie. Myslíte, že je možnost že bych ji mohla mít? Děkuji.

Reakce na hanul

MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, spíše to budou příznaky infekce.U leukémie je zvětšení uzlin spíše vzácnější, často bývají známky krvácení do kůže,z nosu, dásní, záněty v ústní dutině a v krevním obraze současně snížené červené krvinky a destičky. Nevím, zda vám dělali i diferenciální rozpočet, kde bývají zjistitelné tzv. blasty- nezralé bílé krvinky. Příznaky, které uvádíte svědčí spíše pro toxoplasmozu případně jinou celkovou infekci.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

• 3 odpovědí
Co je to diferenciální rozpočet netuším, ale dělali mi jen obyčejné krevní testy, jestli i tohle opravdu nevím. Za 10 dní jdu na opakování krve, ale jestli bude čistá, tak opravdu nevím. Poslední měsíc je mi opravdu špatně a snědla jsem už i pár prášků na bolest, chtěla bych se cítit tak jako v červenci. Děkuji za Váš čas.
isyss  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní doktorko..chtěla bych se zeptat na následující příznaky..už delší dobu jsem nepřekonatlně unavená,slabá,s neustálými každodenními i nočními návaly horkosti bez příčiny(nic mě nebolí totiž)měřila jsem se a teploty to jsou ale mítné -36.7-37,4...a ty se během dne střídají neustále ...někdy zchládnu a pak zase teplota zvýšená a pořád tak dokola..v tom se cítím slabá,nevydržím na nohou,energie na 0 ..neschopna konat cokoliv..také se zadýchávám i při mluvení ,což není normální..divné je,že jinak mi nic jakoby není,jen jsem jak živá ,malátná mrtvola..z dásní mi krev teče,jen při čištění zubů,jinak nekrvácím ani z nosu ne..ale petecjií jsem si všimla malinko víc,ne žádný výsev ale pár jsem si jich našla navíc....taky jsem asi před rokem měla 4 dny zvracení,v častých návalech,po cca 4 dnech tento stav přešel,tak jsem myslela,že jsem jen něco špatného snědla..ale nyní mamince zjistili prodělanou mononukl.tak mě napadlo ,že to divné zvracení tenkrát bylo ono..tak nevím...myslíte že by se mohlo jednat o leukémii?děkuji..
  • 1648 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, nemyslete hned na nejhorší. Příznaky, které uvádíte -teploty, únava, malátnost, návaly atd. jsou nespecifické a můžou se objevit u řady onemocnění. Určitě navštivte lékaře.
jitulemamule  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

ráda bych se zeptala na opakované onemocnění mé 7mi leté dcerky. Každý podzim prakticky proležíme v nachlazení a horečkách. Nyní je už 2 týdny doma, lékařka nám doporučila jen kapičky na kašel. Po dvou týdnech ale kašel neustal a navíc se objevili uzliny na obou stranách za ušima (veliké cca 3 cm, bolestivé). Navštívili jsme opět lékařku a dostali antibiotika. Krev nám budou brát až za týden. Mám strach, aby to nebylo nic vážnějšího. Dcera se cítí pořád velice unavená, má bledou tvář a kruhy pod očima. Prosím moc o Vaše vyjádření jak dále postupovat a jaké vyšetření požadovat, abychom nic nezameškali. Děkuji moc Jitka P.
Květa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,vím že je těžké odpovídat někomu na dotaz ohledně nemoci jenom s toho co píše , ale měla bych jeden dotaz už delší dobu mi něco vrtá hlavou. Nerada chodím po doktorech neumím nikdy přesně říci co mi je a většinou se ani nevyjádřím tak tohle je pro mě tak nějak snesitelnější . Když sem byla těhotná dělali mi testy na protilátky při PH faktoru ty byly naštěstí v pořádku, ale vyšli mi zvýšené jiné protilátky a to prý na vlastní krev. Začíná to nějak na A když sem se pana doktora ptala protože mě to zajimalo tak mi neodpověděl a muj dotaz přešel a pak prej že s tím nemám otravovat. Teď na šestinedělce mi řekl že si moje krev dělá sama na sebe protilátky a když je mi zima zvíší se mi počet bílích krvinek příjde mi to divné a vlastně i usměvné. Často sem jednu dobu krvácela z nosu kolikrát jsem se ráno probudila a polštář měla od krve a nebo popraskyný a bolavý jazyk, jsem často unavená točí se mi docela dost hlava a mívám kolapsové stavy sem nesoustředěná a celkově slabá krvácím i z dásní a na nohách se mi dělají modřiny a některé dokonce už mám několik let a vubec nemizí jenom buď stmavnou nebo zesvětlají. Otíkám v obličeji i na nohách a rukách a také hubnu a to i v těhotenství sem 6 kilo zhubla a porodila a vážila míň než před početím. Děkuji za odpověď
Květa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den vím , že je těžké řici něco jenom z toho co Vám tu někdo napíše, ale pro mě je těžké zeptat se doktora přímo, připadám si jako hypochondr a nechci otravovat, ale už nějakou dobu mě něco trápí. Když sem byla těhotná dělali mi krevní testy na protilátky kvuli PH a prý si moje tělo dělá protilátky na mou vlastní krev. Prý když je mi zima vytvoří se mi hodně býlích krvinek. Neptala bych se kdybych neměla delší dobu problémy a nevím jestli to muže být tím . Sem pořád unavená slabá točí se mi hlava a mívám kolapsové stavy sem často bledá a oteklá. někdy krvácím z dásní a z nosu když se ráno probudím mám polštář od krve jednu dobu sem mívala i bolaví a popraskaný jazyk a nemohla sem ani mluvit. na nohách mívám často modřiny aniž bych se bouchla a u kotníku mám modřiny už asi rok aniž by zmizely. Děkuji za odpověd

Reakce na Květa

Miroslav  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtěl jsem se zeptat na sonu břicha mi zjistili zvětšenou slezinu začala mě také také pobolívat v krku krevní testy v pohodě až na Lymfocyty ty mám zvětšené 0.675 Leukocyty mám 16.5 mam strach abych neměl leukemiiDěkuji.
Zuzka123  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den pani doktorko, chtela jsem se optat uz mesic mam pravidelne po 17 hodine 37-37,2 teplotu, jsem strasne unavena i v praci, nic me ale neboli, nekrvacim, jen od stredy 5.6. se mi udelala na tele k tomu jeste vyrazka. Byla jsem na kozni a ta mi dala masticku stim ze to prejde jenze je to cim dal tim horsi. teplota a unava stale trva. Byla jsem u doktorky delala mi testy z krve ale vse v poradku. Nemuzou prijit kvuli cemu to vse je. Dekuji moc za odpoved.
Doktor ve Vašem okolí