Pokud má matka dostatek mateřského mléka, je pro dítě kojení nejlepším zdrojem příjmu bílkovin, tuků a cukrů a obranných látek. Všechny tyto látky jsou v podobě, která je pro dítě nejlépe stravitelná a vstřebatelná. Kojené děti jsou méně náchylné k alergiím, jsou obecně méně nemocné, nemají sklon k zácpě a obezitě. Důležité je také citové pouto vytvořené mezi matkou a dítětem při kojení, které přispívá k zdárnému psychomotorickému vývoji dítěte. U kojících matek je také nižší riziko vzniku nádoru prsu.

Aktualizováno: 17.5.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Problémy s kojením - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Anonymous 25.8.2011
Spokojený/á

Příjemná, ochotná a pečlivá lékařka, pokud můžu soudit. Chodíme k ní s malým už několik měsíců, vždy trpělivě všechno potřebné vysvětlí, pokud má člověk někdy další otázky, zavoláme ji na mobil.

Problémy s kojením - Ceny

Doktor ve Vašem okolí