Poruchy sekrece růstového hormonu

Sekrece somatotropinu může být porušena jak ve směru zvýšení jeho hladiny, tak i snížení. Před ukončením růstu se nadměrná produkce projevuje gigantismem, později tzv. akromegalií. Příčinou bývá například adenom hypofýzy. Nedostatek růstového hormonu způsobuje trpaslictví, které lze léčit substituční terapií. Více 

Poruchy sekrece růstového hormonu - Ceny

Sekrece somatotropinu může být porušena jak ve směru zvýšení jeho hladiny, tak i snížení. Před ukončením růstu se nadměrná produkce projevuje gigantismem, později tzv. akromegalií. Příčinou bývá například adenom hypofýzy. Nedostatek růstového hormonu způsobuje trpaslictví, které lze léčit substituční terapií.

Publikováno: 25.2.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Poruchy sekrece růstového hormonu

Doktor ve Vašem okolí