Vrozené vývojové vady novorozence

Vrozené vývojové vady jsou morfologické odchylky přítomné již při porodu. Ve 2-3 % mohou vážně ohrožovat život novorozence. Známé jsou rozštěpy rtu, čeliti a patra, vrozená neprůchodnost jícnu, střeva nebo žlučových cest, omfalokéla (pupeční kýla), laparoschiza (defekt bišní stěny s výhřezem vnitřností), vrozené vady CNS, polohové anomalie ledvin, hypospadie, pes equinovarus a další.

Publikováno: 11.3.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

I já jsem byla u paní doktorky. U mého prvního těhotenství při ultrazvuku z 50% určila vývojovou vadu plodu. To potvrdil i odběr choriových klků a já své těhotenství ukončila. Dnes mám dvě zdravé děti z kterých se můžu r... Více 

1 Like  

Vrozené vývojové vady novorozence

Doktor ve Vašem okolí