Zralý novorozenec

Zralý novorozenec je narozený ve 37. až 41. týdnu těhotenství. Toto gestační stáří novorozence lze vypočítat podle poslední mestruace matky nebo podle prenatálního ultrazvukového vyšetření a také určit zhonocením nervově svalových a tělesných kritérii, při jeho prvním klinickém vyšetření podle tzv. Ballardova skóre. Více 

Zralý novorozenec je narozený ve 37. až 41. týdnu těhotenství. Toto gestační stáří novorozence lze vypočítat podle poslední mestruace matky nebo podle prenatálního ultrazvukového vyšetření a také určit zhonocením nervově svalových a tělesných kritérii, při jeho prvním klinickém vyšetření podle tzv. Ballardova skóre.

Publikováno: 11.3.2009

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí