Po dietě. Když se najím, okamžitě se zvětší břicho. Co s tím?

Po dietě. Když se najím, okamžitě se zvětší břicho. Co s tím?

Sis  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, je to asi rok zpět, co jsem se pokoušela zhubnout. Chvílemi jsem hodně vynechávala jídlo a jedla opravdu minimum, do anorexie jsem v žádném případě však nespadla. Cvičila jsem ale pouze mírně. A teď mám takový problém. Když cokoliv sním břicho se mi zvětší, automaticky se nafoukne. Ráno sním snídani, hned je břicho o trochu větší, oběd břicho je větší ještě více, něco během dne, večeři a večer vypadá jako balón. Kvůli tomu ani nemohu jíst na veřejnosti, nebo v restauraci, protože po každém jídle mi "okamžitě tloustne břicho" . Když si ale dojdu na záchod, na velkou a dostanu jídlo zase pryč břicho opět splaskne a je zase krásně hubené. Nevím, co s tím mám dělat. Ráda bych byla v pořádku jako předtím a jedla v klidu a pohodě bez jakéhokoliv zvětšování břicha jako normální ostatní lidé. Předem děkuji za odpověď, přeji hezký den.
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 77 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
rozumím vašemu nepříjemnému pocitu ze zvětšujícího se břicha po jídle a zcela jistě by vám pomohlo zpevnit břišní svalovinu cvičením, nejlépe pravidelným pokud možno každodenně nebo obden. Můžeme vám poradit na tel. XXXXXXXXXXX nebo na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX a doporučit vhodné sestavy cvičení. Na tomto telefonním čísle nebo mailovém kontaktu lze také sjednat výživového poradce, který vám sestaví jídelníček na míru, pomůže vám s výběrem jídel, která jsou pro vás vhodná a naopak vás bude varovat před jídly, která mohou nadýmat. Neváhejte kontaktovat kliniku Cellthera, která vám může významně pomoci.

Poraďte se s odborníkem v oboru Správná životospráva, výživové poradenství

Doktor ve Vašem okolí