Svalové křeče v nohách

Svalové křeče v nohách

Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 50 odpovědí
  • 1 Like
Trápí mě noční svalové křeče v nohách Bylo mi doporučeno užívat hořčík, postupně jsem počet tablet zvyšovala až do výše 300mg za den. Po nějakou dobu to stačilo, nyní už ne. Křeče mě chytají nyní už i ráno při protahování. Co s tím? Děkuji za radu.Hanka
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, zkuste navýšit i přísun vápníků- jezte mléčné výrobky, pijte dostatek tekutin, nepijte alkohol. Kdyby se to nezlepšovalo, doporučuji vyšetření vaším praktickým lékařem, event. neurologem.
S pozdravem
Hanka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 50 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, paní doktorko,
děkuji za Vaše rady. Myslím, že vápníku mám dost - denně mám jogurt, mám ráda mléko, sýry, sleduji, kolik vypiju. Protože mně v souvislosti s křečemi napadla neuropatie, nechala jsem se vyšetřit neurologem, mám nějaké neurol.potíže /v bederní oblasti vyhřezlá plotýnka, občas podrážděný bolestivý sedací nerv), ale v tom to údajně není .Alkohol piji, ale občas, myslím, že alkoholik nejsem. Praktická lékařka doporučila magnezium. Ale protože mně interní lékařka pro podezření z cukrovky poslala na diabetologii, kde se cukrovka nepotvrdila, pouze prediabetes, zmínila jsem se o těchto svých potížích diabetoložce a ta mi konečně poradila a předepsala něco, co mi pomohlo - po třech letech potíží a různých radách lékařů různých odborností ( ukázala jsem, co se mi začalo dělat s žílami kolem kolen, začaly se ukazovat v pokožce), předepsala mi Detralex. Po několika málo dnech se účinek léku projevil. Už asi 6 dní se nebojím usnout, že mně probudí hrozná bolest a křeče. Takže je to nejspíš cévní záležitost. Třeba tato moje zkušenost pomůže i jiným, protože noční křeče v nohách jsou opravdu, ale opravdu hodně bolestivé. Děkuji za Váš čas a zdravím. Hanka

Reakce na Hanka

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, tak to jsem ráda, že se to vyřešilo, chronická žilní nedostatečnost může být také jednou z příčin křečí DK (dolních končetin). Také bych doporučila elastickou kompresi DK - přes den, koupíte ve zdravotních potřebách. Dostatek pohybu - chůzi, jízdu na kole, dávat DK do zvýšené polohy.
S pozdravem

Poraďte se s odborníkem v oboru Správná životospráva, výživové poradenství

Doktor ve Vašem okolí